AFP-kilde: Colombianske geriljaledere flykter fra Venezuela
Colombianske geriljaledere som skal ha vært operative i Venezuela, flykter fra landet etter USAs militæroperasjon i helgen, sier en kilde til nyhetsbyrået AFP.
Annonse
En offiser i den colombianske hæren sier til AFP at han har fått meldinger om at geriljaledere prøver å ta seg over grensen fra Venezuela og tilbake til Colombia etter USAs aksjon natt til lørdag.
Colombianske myndigheter har lenge mistenkt at geriljaledere for grupper som ELN, som kontrollerer smuglerruter for kokain langs grensen til Venezuela, samt avhoppere fra den tidligere Farc-geriljaen, oppholder seg i Venezuela.
Sikkerhetseksperter har sagt at ELN har baser inne i Venezuela, og at det har skjedd med tillatelse fra president Nicolas Maduros regime, selv om Maduro har avvist det.
USA aksjonerte natt til lørdag mot Maduro og hentet ham ut av Venezuela. Nå sitter han på en celle i New York, tiltalt for narkotika- og våpenlovbrudd.