Kultur

Aerosmith-vokalist Steven Tyler saksøkt for seksuelle overgrep

Hendelsene skal ha skjedd i 1975.

Aerosmith-vokalist Steven Tyler har fått nok et søksmål mot seg.
Publisert Sist oppdatert

Steven Tyler (75), kjent som vokalist i bandet Aerosmith, har blitt saksøkt av en kvinne for seksuelle overgrep hun hevder tok plass i 1975 da hun var 17 år.

Det melder BBC.

Kvinnen hevder hun har lidd «alvorlig og permanent følelsesmessig nød» i årene etterpå.

Les mer om kjendiser her!

Ingen skal ha brutt inn

Ifølge kvinnen skal Tyler ha tvunget henne inn i en telefonkiosk mens de gikk gjennom byen sammen med flere andre mennesker.

Der skal Tyler blant annet ha befølt henne mens hun kjempet imot. Tyler skal da ha holdt henne fast.

Da dette skjedde skal andre medlemmer fra bandet og følget deres stått og sett på og ledd. Ingen skal ha brutt inn.

Ikke det første søksmålet

Senere på en hotellbar hevder kvinnen at Tyler presset henne mot en vegg og begynte å simulere sex. Da skal hun igjen ha prøvd å kjempe imot, og blant annet dratt Tyler i håret. Hun hevder hun så ble etterlatt «hulkende og redd» og dro etter at han ba henne gå på rommet hans.

Dette er andre søksmålet som omhandler seksuelle overgrep Aerosmith-vokalisten har fått mot seg.

Tyler har benektet alle påstander i det første søksmålet, men har ennå ikke kommentert de nyeste påstandene.