Norge

50 kilo hasj og kokain beslaglagt i stor narkosak

Seks personer er siktet i en større narkotikasak med omsetning over hele landet. Politiet har tatt beslag i over 50 kilo hasj og kokain.

Publisert

Som et ledd i en narkotikaetterforskning, ble tre personer ble pågrepet i Bergen 3. desember i fjor – blant dem en mann i 20-årene, skriver Bergens Tidende.

Politiet mener mannen i 20-årene, sammen med en mann i 30-årene som er bosatt på Østlandet, har hatt hovedrolle i nettverket. I alt er seks personer siktet i saken.

I en fengslingsavgjørelse fra Hordaland tingrett kommer det fram at de i fellesskap er siktet for befatning med 25 kilo kokain og 25 kilo hasj – og at deler av stoffet er solgt i Bergen, Oslo og andre steder i landet. Ifølge politiet er det også beslaglagt amfetamin.

– Det er en alvorlig sak, der et nettverk i Bergen inngår i et større nasjonalt nettverk, sier politiadvokat i Vest politidistrikt Jørgen Henriksen.

Politiet mener de har kjøpt hasj og kokain for nær 10 millioner kroner. Ifølge politiadvokaten er det blant annet tatt beslag i over 700.000 kroner i kontanter.