49-åring tiltalt for 56 overgrep mot ekskone i Storbritannia – fem andre også siktet

En mann i Storbritannia er tiltalt for å ha dopet ned og voldtatt sin tidligere ektefelle. Fem andre menn er også tiltalt for overgrep mot samme kvinne.

Publisert Sist oppdatert

Kvinnens eksmann sitter varetektsfengslet og skal møte i tingretten i Swindon tirsdag, meddeler politiet i Wiltshire i en pressemelding.

Overgrepene mot den nå 48 år gamle kvinnen har ifølge politiet skjedd i løpet av en periode på 13 år, mellom 2010 og 2023.

– Våre jurister har arbeidet for å fastslå at det er tilstrekkelig bevis for å ta ut tiltale, og at det er i offentlighetens interesse å føre straffesak. Vi har arbeidet tett med Wiltshire-politiet mens de gjennomførte sin etterforskning, sier spesialetterforsker James Foster i påtalemyndigheten.

Kvinnens eksmann er også tiltalt for besittelse av overgrepsbilder av barn.

De fem andre mennene er mellom 31 og 61 år. De har blitt løslatt mot kausjon og skal også møte i tingretten tirsdag.