Verden
38.011 palestinere drept siden Gaza-offensiven startet
38.011 palestinere er drept hittil i krigen på Gazastripen – minst 58 av dem det siste døgnet – opplyser palestinske helsemyndigheter i Gaza.
Annonse
Siden Israel startet sin bakkeoffensiv mot Gaza etter Hamas' angrep 7. oktober har også 87.445 palestinere blitt skadet, opplyser helsedepartementet i det Hamas-styrte territoriet torsdag.
Meklere fra Egypt og Qatar leverte onsdag et svar fra Hamas på et forslag som innebærer løslatelse av gisler og våpenhvile på Gazastripen.
– Israel ser gjennom svaret og vil gi et svar til meklerne, heter det i en uttalelse statsministerens kontor har gitt på vegne av etterretningstjenesten Mossad.
Opplysningene om drepte og sårede er ikke bekreftet av uavhengige kilder, men anses for å være troverdige av FN og andre hjelpeorganisasjoner.