152 millioner kroner til kommunene for å styrke digitalisering av helsetjenestene
Fordelingen av regjeringens pott på 152 millioner kroner til styrking av arbeidet med å digitalisere helsetjenestene blir klar mandag.
Siste
-
Kinesisk statsborger utvist fra Norge i fem år etter trafikkulykke i Balsfjord
-
Sverige vil bruke bistand som gulrot for å få land til å ta imot utviste
-
Problemer med bagasjesystemet på Gardermoen
-
Lover «største togforbedringen på 12 år» – men Vy tror det kan bli forsinkelser
-
Laveste strømpris siden 2020 i fjor
Samtlige fylkeskommuner og 342 kommuner er med som søkere på midler til å digitalisere helsetjenestene. Tildelingen blir offentliggjort mandag 16. februar.
Totalt 152 millioner kroner blir tildelt fra Helseteknologiordningen, skriver Helse- og omsorgsdepartementet i en pressemelding.
På vegne av over 20 kommuner i Nordland, Troms og Finnmark, har Alta søkt om midler til et felles prosjekt om anskaffing av ny journalløsning.
Ålesund, Kristiansund og Molde går sammen på vegne av 34 kommuner i Midt-Norge for å utvikle og sette i gang et prosjekt som skal gi hjelp til sårbare innbyggere som bor hjemme, før det utvikler seg til noe mer alvorlig.
– Denne typen samarbeid har vi helt siden starten av Helseteknologiordningen oppfordret til. Slik kan kommuner lære av hverandre, og vi kan raskt bre ut gode løsninger som fungerer i vår felles helsetjeneste, sier helse- og omsorgsminister Jan Christian Vestre (Ap).
(©NTB)