150 barn i meslingkarantene i USA
Over 150 skoleelever i amerikanske South Carolina er bedt om å gå i karantene i 21 dager etter å ha vært utsatt for risiko for meslingsmitte, melder BBC.
Annonse
De aktuelle barna er ikke vaksinert og er derfor bedt om å ikke komme på skolen i den perioden der det er fare for at de kan smitte medelever og ansatte ved skolen.
South Carolina er en av flere delstater der det har vært en økning i registrerte meslingsmittede den siste tiden. I New Mexico og Texas er flere hundre bekreftet smittet, og tre personer har dødd med sykdommen.
Hittil i år er det registrert 1563 tilfeller av meslingsmitte i USA. Det er fem ganger som mange som i hele fjor og det høyeste tallet på mer enn 30 år, ifølge tall fra smittevernmyndigheten CDC (Centers for Disease Control and Prevention).
(©NTB)