Livet
Kronprinsesse Mette-Marit om krystallsyken:
– Som å være på danskebåten
Kronprinsessen forteller at hun er bedringens vei.
For en drøy måned siden ble det kjent at kronprinsesse Mette-Marit hadde fått krystallsyke.
– Det går bra, altså. Men hun trenger noen dager til å komme seg. Hun har fått krystallsyke, men antakeligvis er det lett å behandle, og hun blir bra igjen om noen dager. Hun regner med å være i farta igjen til helgen, sa kronprins Haakon.
Tirsdag gjestet kronprinsessen P3morgen. Der kunne hun fortelle at formen nå er mye bedre, men at hukommelsen svikter enkelte ganger.
– Skjønte ikke hva som skjedde
På spørsmål om hvordan krystallsyke føles på kroppen, svarer kronprinsessen følgende:
– Det er veldig ubehagelig. Det oppleves som en blanding av å ha inntatt litt for mye, og samtidig være på danskebåten, forteller hun.
– Jeg har vært utrolig flink til å trene i høst og er veldig fornøyd med det. Men under en av øktene var det en del bevegelser som jeg ikke kan vise, for jeg er redd for at de skal riste løs krystallene igjen, sier 44-åringen.
– Hele verden begynte å bevege seg
Men det var under et møte med kronprins Haakon, dronning Sonja og kong Harald og flere fra respektives ledergruppe, at krystallsyken slo til for fullt.
– Jeg snudde hodet raskt, og da var det akkurat som om hele verden begynte å bevege seg. Jeg skjønte ikke hva som skjedde, trodde kanskje jeg hadde kommet tidlig i overgangsalderen, sier kronprinsesse Mette-Marit.
Videre forteller hun at hun ikke klarte å fullføre møtet.