Kjøpte superbil – smadret den samme dag

Stygg ulykke i tunnel ved Tusenfryd.

SJELDEN: Det var en Lamborghini Huracan STO som denne uken krasjet i Ringnestunnelen, nord for Tusenfryd. Nå har det blitt kjent at eieren kjøpte bilen samme dag.
Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble først publisert av Broom.no

Ulykken skjedde onsdag kveld denne uken og vakte stor oppsikt. En Lamborghini krasjet inn i tunnelveggen på Ringnestunnelen, rett nord for Tusenfryd.

Det dukket raskt opp videoer fra ulykkesstedet og bilder som viste store skader på superbilen. Men sjåføren og passasjeren i bilen kom uskadet fra ulykken.

HEFTIG: Det er ikke mange som får oppleve å sitte bak dette rattet.

Nå skriver lokalavisen Østlandets Blad at bilen ble solgt og registrert på eieren samme dag som ulykken skjedde. Vedkommende er en mann i 30-årene, bosatt i Nordre Follo.

Krevende å kjøre

Bilen, en Lamborghini Huracan STO, hadde prisantydning på 4.999.000 kroner. Dette er en av de heftigste Lamborghini-modellen man får kjøpt. Den har heftig V10-motor på 640 hestekrefter og klarer 0-100 km/t på bare 3 sekunder. Toppfarten er 310 km/t.

BANEKJØRING: Huracan STO er spesielt utviklet for banekjøring. de 640 hestekreftene går rett på bakhjulene.

Bilen er spesielt tilpasset banekjøring og har drift kun på bakhjulene. Det siste gjør den også mer krevende å kjøre.

Beslagla førerkortet og bilen

– Fører viser til tekniske problemer som gjorde at han mistet kontroll og fikk sleng, fortalte oppdragsleder Endre Aulie i politiet til Østlandets Blad, dagen etter ulykken.

Politiet har gått ut med at de mistenker høy fart. Bilen fikk først skrens, så kom den over i motgående kjørefelt før den krasjet i tunnelveggen.

Politiet tok beslag i både førerkortet til sjåføren, og i bilen.

Les mer om Huracan STO her: