Penger
Johaug kjøpte villa for nærmere 19 millioner
I tillegg vurderer skistjernen og hennes samboer å leie ut gjestehuset som er tilknyttet eiendommen.
29-åringen kjøpte tidligere i sommer en større enebolig i Holmenkollen. Det skriver Dagens Næringsliv.
Ifølge Dun & Bradstreets eiendomsregister endte kjøpssummen på 18,8 millioner kroner.
Therese Johaug og hennes rokjæreste, Nils Jakob Hoff, vurderer også å leie ut gjestehuset på eiendommen på finn.no.
– Vi ønsker ikke å kommentere det, skriver Johaugs manager, Jørn Ernst, i en SMS til DN.
Les også: Johaug forberedt på at OL kan ryke
1,8 millioner over takst
Deres nye bolig ligger nærme skianlegget i Holmenkollen. Johaugs nære venninne, Marit Bjørgen, bor i det samme området.
Johaugs nye bolig blir beskrevet som en « påkostet praktvilla med majestetisk utsikt», av Privatmegleren Dyve & Partners.
Prisantydningen på Johaugs nye bolig lå på 17 millioner. Dermed gikk den 1,8 millioner over takst.
Eneboligen ble bygd i 1991, og har primærrom på 264 kvadratmeter. Bruttoarealet er på 400 kvadratmeter, ifølge boligannonsen.
Les også: Stiftelse håner Johaug med dopingbilde
Selger leiligheten
Johaugs tidligere leilighet i Olaf Bulls vei, er nå lagt ut for salg. Denne leiligheten ligger ikke langt unna hennes nye bolig.
29-åringen kjøpte leiligheten i Olaf Bulls vei i 2011 for 3,45 millioner.
Nå ligger samme leilighet ute for salg for 5,49 millioner.
Les også: Therese Johaug får ikke spille kjendiskamp
Venter på dom
I juni var Johaug til høring i hovedkvarteret til CAS i Sveits. Det måtte hun fordi Det internasjonale skiforbundet (FIS) valgte å anke 29-åringens utestengelse på 13 måneder. FIS mente dopingdommen ikke var streng nok.
Mandag kom nyheten om at Johaug må vente noen uker før den endelige dommen kommer. Ifølge hennes advokat har CAS bedt om utsettelse til 18. august.
Les også: Johaug storfornøyd med stjerneadvokater