Fikk brutal beskjed – vennene stiller opp

– Lett å bli sittende inne.

KOMPISER: Bjørn Storbraaten (i midten) sammen med kompisene Torstein Hagen (t.v.) og Atle Kristiansen.
Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble først publisert av Broom.no

83 år gamle Bjørn Storbraaten fikk en tung beskjed før jul. En svulst på hjernen viste seg å være ondartet. Den ble operert bort.

Likevel har kreften fått feste. Den tidligere bodybuilderen og verdenskjente cruisebåt-designeren har fått den tunge beskjeden om at det er kort tid igjen.

– Hvor lenge jeg har igjen, er vanskelig å si. Det kan være ett år, eller to år. Vi får se, sier han.

Derfor er den forbudt på norske veier

Lett å gruble

Den tunge beskjeden har gjort hverdagen tøffere. Men heldigvis har han kompiser som stiller opp – for å hjelpe han å flytte fokus og tanker over på andre ting.

– De tar meg med ut. Sånt hjelper mye. Det er lett å bli sittende inne og gruble, når man får en slik beskjed, sier Storbraaten.

Torstein Hagen og Atle Kristiansen er to av vennene som gladelig stiller opp.

G63 AMG 6x6: Her kommer du garantert fram til hytta!

– Helt rått

Nylig tok de med seg Storbraaten på et spesielt arrangement. Autocenteret Fjeldstad samlet nesten 50 Mercedes G-Klasser til kjøring i alpinanlegg på Storefjell og isbanekjøring på Tisleifjorden. Ikke akkurat hverdagslig!

– Det er helt rått å oppleve slike ting. Møte hyggelige folk, kjøre vanvittige biler og kjenne på adrenalinet, igjen.

Hagen blir glad av å se at kompisen får tilbake livsgnisten.

– Han trenger slike opplevelser. Da er det fint å kunne bidra. Kreft er tøffe greier.

I Holmestrand bygges noen av verdens råeste biler

Gjort det før

Faktisk er det ikke første gang Storbraaten kjører i alpinbakken på Storefjell. Det gjorde han nemlig tre år tidligere, også.

– Jeg husker godt den første gangen jeg gjorde det. For en opplevelse! I dag er det litt vanskeligere forhold. Men jeg satser på at jeg skal komme meg opp bakken denne gangen, også, sier han.

Slik gikk det for tre år siden.