Bil
Biltyven ble avslørt av glemte airpods
Da var det enkelt å finne Ferrarien.
(Artikkelen er først publisert av Broom): Det er nok ikke rent få oss av oss som har blitt reddet av «Hvor er»-appen på telefonen. Enten et familiemedlem har mistet telefonen – eller du har forlagt/rotet bort hodetelefonene dine.
Å glemme airpodsene i bilen kan også være veldig smart i noen tilfeller. Det har en bileier fra Waterbury i Connecticut, USA akkurat fått erfare.
Airpodsene lå i bilen
Han ble nemlig frasjålet superbilen sin, en Ferrari 812 Superfast. Råskinnet har 800 hestekrefter og kostet over fem millioner her i Norge da det kom på markedet tilbake i 2018.
Å stjele en slik bil skal i utgangspunktet nesten ikke være mulig. Men det skjedde altså og bilen var tilsynelatende sporløst forsvunnet. Helt til eieren kom på at hans airpods hans lå i bilen...
Amerikanske PC Mag er blant mediene som har skrevet om saken.
Derfor har det blitt mye vanskeligere å være biltyv
De gjenglemte airpodsene gjorde at politiet fikk en enkel jobb med å finne igjen den stjålne Ferrarien. Foto: Sara Aarøen Lien / TV 2
Glemte telefonen sin...
Dermed fikk politiet en enkel jobb. De sporet opp og stoppet bilen. Bak rattet satt en 22-åring som betegnes som en kjenning av politiet og som har en betydelig forhistorie med biltyverier.
Han la på sprang, men glemte ironisk nok igjen iPhonen sin i bilen.
Det endte med at både han og en 19-åring som er mistenkt for å ha vært med på tyveriet, ble arrestert. Og bileieren fikk tilbake både Ferrari og airpods.
Tidenes raskeste: Her tester vi nettopp denne Ferrarien