Reise
Billigere pund gir rimeligere luksusvarer til jul
Lav kurs på det britiske pundet sørger for at nordmenn på julehandel i London kan utnytte et romsligere shoppingbudsjett til å skaffe seg luksusvarer.
Det siste halvåret har vi sett et kraftig fall i pundkursen som følge av Brexit. Fallet har ført til at London har tatt over for New York som verdens hovedstad for lave priser på luksushandel. En fersk rapport fra Deloitte viser at hele 64 prosent av de dyreste veskene og luksusklærne selges billigere i Storbritannia enn andre steder i verden.
– Det er gledelige nyheter for norske London-turister, som nå kan få langt mer for pengene i storbyen enn kun for ett år siden. Spesielt innen luksusvarer er det mye å spare på å legge handleturen til London, forteller Peter Rasmussen, Nord-Europa-sjef i British Airways, i en pressemelding.
– London har fantastisk shoppingmuligheter. Allerede på Heathrows terminal 5 finner du ikoniske butikker og merkevarer som Armani, Hugo Boss, Bvlgari og Burberry, og en kort bil- eller togtur fra London Heathrow finner du noen av verdens mest eksklusive shoppingsentre og flotte bydeler, sier Peter Rasmussen.
juleideer fra kreative ideer