
Innrømmer løgner i terrormanifest
Det er Breiviks advokat Geir Lippestad som til Dagbladet sier at Breivik har løyet i sitt manifest.
– Han sier han har skrevet navn i terrormanifestet som ikke har noe med denne saken å gjøre. Altså at ikke alt som står i manifestet er riktig, sier advokat Lippestad.
32-åringens forsvarer sier at hans klient fortsatt nekter å snakke om eventuelle medhjelpere, og at han har sagt at han skal forklare seg om 98 prosent av det han vet.
– De to gjenstående prosentene vil han ikke forklare seg om før han får innfridd sine krav om en «fullstendig samfunnsomveltning» der han får en sentral rolle, sier Lippestad.
Breivik satt onsdag i et nesten tolv timer langt avhør i politihuset på Grønland i Oslo.
32-åringen har tidligere klaget på at det er tungt å sitte i isolasjon, men professor i psykologi Svenn Torgersen mener at ingenting tyder på at den terrorsiktede mannen vil bryte sammen.
– Han tåler nok mer enn de fleste. Han fremstår som en person med sadistiske personlighetstrekk. Det er det grunnleggende ved hans personlighet. Videre har han sterke narsissistiske trekk med en overdreven tro på sin egen betydning, mener Torgersen.



Hedret båtfolket med skulptur ved Utvika
EM 1960 - en franskmann får viljen sin
Røykfrie ansatte får ekstra fridager fra jobb
Lesernes kommentarer
Kenneth Gjesdal
2. september 2011 - 11:18
Ærlig talt...
Ola Normann
2. september 2011 - 15:20
Løgn eller ikke...
Walter Langøen
2. september 2011 - 11:26
Er Norge et land
Brahim demi
2. september 2011 - 14:45
Er det?
Roald Atle Furre
3. september 2011 - 20:35
EMPATI - SADISME - PSYKOPATI
Per øivind Haugen
2. september 2011 - 11:51
Løsning ABB
Obe Lookman
2. september 2011 - 11:57
NEI,NEI,NEI,!!!!!!!!!!!!!
Skal dere byge ham snart ett eget huss i fengslet?
Inrømer han falske forklaring til politiet?
Inrømer han løgner?
Hva dere har forventat av en dyr?
Inn i ett streng isolert 2x2 room og gløm ham.
De døde er enda varme i kropenog vi snaker om freegjørelse til abb?
Here min Gud.............
Ja deta er Norge,
Kitty Jensen
2. september 2011 - 12:58
ja ja ja
Grete Hansen
2. september 2011 - 15:10
??
Sylve Løvholm
2. september 2011 - 17:51
Du OBE.
Nesten hver gang du skriver inn et innlegg, så lirer du ifra deg en hel masse babling og kommer med påstander om ting som overhodet ikke er sagt av noen.
Du virker som en fin fyr, som er engasjert i hva som skjer og rører seg i samfunnet, og du har åpenbart mange meninger du gjerne vil dele, men prøv å holde deg til saken.
Elin
2. september 2011 - 12:06
Ikke sammelign ABB med dyr er
VICTORIA
2. september 2011 - 13:21
Enig,Elin..
La dette krapylet råtne i fengsel,ikke vent på løslatelse-det burde han aldri få. Hadde dette vært i en stat i Usa hvor det er dødsstraff,så hadde han nok sittet med våt bukse nå og ventet på å bli grillet-ikke sittet og smilt til kameraet!
Nei,gi han mindre oppmerksomhet,det er jo akkurat dette han vil!!
Selv liker jeg dyr bedre enn mennesker,siden de som sagt dreper for overlevelse,redsel,eller andre forståelige ting..
Christin Ellingsen
2. september 2011 - 13:59
opppmerksomhet
Harald Hartmann
2. september 2011 - 15:25
Det er
Sylve Løvholm
2. september 2011 - 17:30
Dyr dreper bare for å overleve???
Dreper dyr bare for å overleve?? Hvis dere virkelig tror på det , må dere oppgradere kunnskapen dere har om dyr. Mange rovdyr dreper til og med sine egne barn slik at de kan få parret seg på nytt. Sjimpanser er filmet i det de slår ihjel en fremmed sjimpanse på en grusom måte. osv osv osv
kunne nevnt i fleng.
Christen Krogvig
2. september 2011 - 13:23
OK i Israel?
Nina Aarhus Smeby
2. september 2011 - 14:35
Tull
Jan G
2. september 2011 - 16:37
Du tar skammelig feil
Johan Ytternes
2. september 2011 - 13:45
Fantastisk
Frida Steinseth
2. september 2011 - 14:04
Alt må etterprøves.
Alt det denne massemorderen sier i avhør må så langt det er mulig etterprøves.
Psykopater har evne til å virke sympatiske,og til tider vanskelig å gjennomskue for de som ikke har dem tett inn på livet.
Dette vet nok politi og påtalemakt---denne gangen lar de seg nok ikke lure.
Han vil aldri bli"frisk",så han må aldri slippe ut i frihet igjen.
Per Haukeland
2. september 2011 - 14:27
Alle som er oppegående
Men det er jo typisk Ap og denne regjeringa at vi skal bruke millioner av kroner på noe som ikke er viktig og alt annet må utsettes eller evalueres i mange år.
jajaja...så er det sikkert noen som synes det er viktig, men det får jo være grenser for hvor mye tid og penger man skal bruke på noe som er oppklart for lengst.
Lorentz Hanssen
2. september 2011 - 14:44
Snart valg..
Olav Moldestad
2. september 2011 - 14:52
la han rotne
Ola Normann
2. september 2011 - 15:33
Motiv?
Så er det noen som er uenig i at det bør leses, slik han gjerne vil.Det mener jeg er feil.For normale oppegående mennesker,så er dette ikke noe problem, for de vil mest sannsynlig være uenige uansett..
Walter Langøen
2. september 2011 - 15:45
Forstår at man
Richard G
2. september 2011 - 15:36
Slipp han ut snarest!!!!
Ola Normann
2. september 2011 - 15:44
En advokat verdig?
Ola Normann
2. september 2011 - 15:55
Nå må debatten komme....
Lorentz Hanssen
2. september 2011 - 16:32
I et demokrati bestemmer flertallet...
Olav den Hellige kristnet Norge,..
Med Ap og dagens innvandring blir Norge igjen avkristnet og splittet!!
Med litt matematikk ang. fremtiden, med tanke på innvandring,barnefødsler, holdninger etc, så får ivertfall ABB rett i en av sine konklusjoner..
Det er vel også her hans motiver ligger!!
OVERSKRIFTEN SIER ALT!!
(ps: Hans metoder er selvfølgelig forkastelig!)
Tommy Ellingsen
2. september 2011 - 16:53
Og så skal vi ikke høre....
So i hvert forbanna forum greier å rakke ned på medmennesker.
Disse mennesekr må vi greie å stoppe ytringene til. Eneste måten er å vise hvor tåpelige de er..