
Forlag med tre ansatte gir ut Assanges nye bok
Assange skriver fortsatt på boken. Den skal være klar til utgivelse i minst ti land i slutten av april. Font forlag har med sine tre ansatte fått oppdraget å sørge for den norske oversettelsen, og forlaget slapp konkurranse fra andre forlag, skriver Dagens Næringsliv.
– Vi har fått retten til å utgi boken etter en helt alminnelig kontakt med rettighetshaveren. Det er litt overraskende at det var slik, men kanskje var det fordi vi var tidlig ute. Det har ikke vært noen stor auksjon, og det er lite som tyder på at andre norske forlag har vært på banen, sier forlegger Halfdan W. Freihow.
Han sier det foreligger en skisse på om lag 300 sider. Det er ikke stilt vilkår for utgivelsen, annet enn at det vil være lagt lokk på innholdet fram til boka lanseres.
Assanges bok skal handle om hans liv, men også om dannelsen og filosofien bak WikiLeaks.
Font forlag er fem år gammelt og omsatte for 10 millioner kroner i 2009. (©NTB)

Ett år på Boklista
Ny pris til Bjella
Slutt for Lydverket
Lesernes kommentarer
Asbjørn Svarva
8. januar 2011 - 13:55
Imponerende
8. januar 2011 - 14:18
Med livet som innsats!
Vi er på veg inn i eit elitesamfunn,det må ein kunne setja ein stopper for.
Sjur Cappelen Papazian
8. januar 2011 - 14:29
Boka til Julian Assange
Se: Julian Assange kommer ut med sin egen autobiografi – For å holde Wikileaks “flytende” økonomisk
http://wikileaksno.wordpress.com/2011/01/08/julian-assange-kommer-ut-med-sin-egen-autobiografi-for-a-holde-wikileaks-flytende-%C3%B8konomisk/