Tjente mest på landslaget i fjor

Norges lag som startet EM-kvalifiseringskampen mellom Norge og Bulgaria på Ullevaal stadion i Oslo. Bak fra venstre: Norges keeper Ørjan Håskjold Nyland, Håvard Nordtveit, Vegard Forren, Martin Linnes, Alexander Tettey og Joshua King. Foran fra venstre: Mats Møller Dæhli, Omar Elabdellaoui, Stefan Johansen, Tarik Elyounoussi og Norges kaptein Per Ciljan Skjelbred. Kampen endte 2-1. (Foto: Vegard Wivestad Grøtt / NTB scanpix)
Norges lag som startet EM-kvalifiseringskampen mellom Norge og Bulgaria på Ullevaal stadion i Oslo. Bak fra venstre: Norges keeper Ørjan Håskjold Nyland, Håvard Nordtveit, Vegard Forren, Martin Linnes, Alexander Tettey og Joshua King. Foran fra venstre: Mats Møller Dæhli, Omar Elabdellaoui, Stefan Johansen, Tarik Elyounoussi og Norges kaptein Per Ciljan Skjelbred. Kampen endte 2-1. (Foto: Vegard Wivestad Grøtt / NTB scanpix)

Håvard Nielsen kom inn fra benken og senket Bulgaria på Ullevål i EM-kvalifiseringen nylig. De ferske skattetallene viser at samme mann også gjør det godt økonomisk.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

ABC Nyheter har tatt utgangspunkt i den foreløpig siste landslagstroppen til Norge, og sett på skattetallene for 2013.

De viser at utenlandsproff Håvard Nielsen, som for øyeblikket er på utlån til tyske Eintracht Braunschweig fra østerrikske Red Bull Salzburg, tjente tett opp mot syv millioner kroner i fjor.

Det er klart mest i troppen som riktignok også inneholder mer velkjente navn som Per Ciljan Skjelbred og Håvard Nordtveit, begge med langs fartstid i utlandet. Derfor kommer det heller ikke frem hva disse to tjente i 2013, og inntekten blir oppgitt til å være null kroner.

Ellers betaler fortsatt Belgia-proff Tom Høgli fortsatt skatt til hjemlandet, og den tidligere Tromsø-spilleren kan vise til en skattbar inntekt på drøye 3,2 millioner for fjoråret.

Videre følger Molde-spillerne Harmeet Singh og Vegard Forren, begge med en inntekt på rundt 2,5 millioner.

Her kan du se listen over de 100 rikeste i Norge, basert på skattetallene for fjoråret.

I ABC Nyheters eget skattekart kan du også sjekke listene over de 50 rikeste i alle landets kommuner.

Trykk her for å komme til det interaktive skattekartet

NavnFødtFormueInntektSkatt
Håvard Kallevik Nielsen19935411437686533873724
Tom Høgli198403236144341423
Harmeet Singh19902223708257723076427
Vegard Forren1988024675991136387
Tarik El Younoussi19882803442145528993145
Rune Almenning Jarstein19848369702109416943155
Stefan Marius Johansen19912296121413154608043
Steffen Hagen198601159543487542
Jone Samuelsen19840976199410431
Martin Linnes19910900574376167
Sten Michael Grytebust19890824185334513
Fredrik Aasmundrud Gulbrandsen19920783959313614
Ørjan Håskjold Nyland19900721256278985
Mats Møller Dæhli1995129436570450111370
Per-Egil Flo19890546926210882
Lunan Ruben Gabrielsen19920537889197310
Alexander Banor Tettey19861583485060
Omar Elabdellaoui1991634703600
Per Ciljan Skjelbred19871942703014960
Håvard Nordtveit19900014958

Mer fra ABC Nyheter
Siste fra forsiden
Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus