Her er Stortingets rikeste

Nikolai Astrup har den klart største formuen på Stortinget. (Arkivfoto: NTB scanpix)
Nikolai Astrup har den klart største formuen på Stortinget. (Arkivfoto: NTB scanpix)

Ikke overraskende er det Høyre-politiker Nikolai Astrup som troner øverst på formuetoppen i det sittende Stortinget med en formue på nærmere 200 millioner for 2013.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Den relativt unge politikerens inntekt begrenset seg derimot til i underkant av 600.000 kroner, viser skattetallene for fjoråret.

Et lite stykke bak følger Jonas Gahr Støre med en formue på godt og vel 50 millioner.

Den høyeste inntekten for 2013 av stortingsmedlemmene var det Sigurd Kolstrup Hille (H) som hadde, med nærmere 10,5 millioner kroner.

Her kan du se listen over de 100 rikeste i Norge, basert på skattetallene for fjoråret.

I ABC Nyheters eget skattekart kan du også sjekke listene over de 50 rikeste i alle landets kommuner.

Trykk her for å komme til det interaktive skattekartet

NavnFødtFormueInntektSkatt
Nikolai Eivindssøn Astrup19781962328155894042421668
Jonas Gahr Støre19605071599122350771306436
Svein Arne Flåtten1944428342151184624945811
Lisbeth Berg-Hansen19633631947924031651204011
Sigurd Kolstrup Hille195019335478104817713183162
Jan Bøhler19525875615876385381956
Nils Aage Jegstad195055603561100812468365
Michael Von Tetzschner19544955602780735385233
Knut Storberget196444182911016274425620
Odd Omland19563216769890323373343
Magne Rommetveit19563026988747045311382
Åse Michaelsen19603023471770951318375
Heidi Greni19622617941832366336751
Bente Thorsen19582557166877109364931
Bjørn Birger Lødemel19582546924812798328849
Gunvor Eldegard19631971066757645315847
Svein Roald Hansen19491901832806009315645
Kari Kjønaas Kjos19621637931774905307199
Helge Thorheim194816346671164832481093
Rasmus Johan Michael Hansson19541608128831079300890
Erna Solberg196114965471236227534908
Dag Terje Andersen195713700981262419535886
Ingjerd Schou195512725861010300416480
Gjermund Hagesæter19601256467762621311419
Hans Andreas Limi196012046381092566444157
Karin Andersen19521190504763896299469
Rigmor Aasrud196010871241020211427217
Oskar Jarle Grimstad19541037872683773273418
Regina Nargis Alexandrova19671002892649170246498
Ketil Kjenseth1968837561670411261035
Ingvild Kjerkol1975811110762046300769
Elisabeth Aspaker1962792879797879322620
Kristin Ørmen Johnsen19537877831175129497807
Jan-Henrik Fredriksen1956784634757724259877
Ulf Isak Leirstein1973782858829437334420
Lise Christoffersen1955764640735903287927
Åsmund Grøver Aukrust1985743116515968179308
Janne Karin Sjelmo Nordås1964700499769586300357
Hans Olav Syversen1966681684836241334402
Ingunn Margrethe Foss1960678749686190259646
Olaf Michael Thommessen1956625830999137396066
Tove Karoline Knutsen1951602391743966293462
Ruth Mari Grung1959580161833356336173
Ove Bernt Trellevik1965558253746619297607
Karianne Oldernes Tung1984553185794483308107
Martin Henriksen1979535957503753192604
Eirik Selnæs Sivertsen1971472425690730275307
Børge Solvær1985395083540713197523
Marianne Aasen1967309470352558122688
Henrik Asheim1983254517467137158413
Mazyar Keshvari1981239172707361274542
Kari Henriksen1955236626729170286451
Anette Trettebergstuen1981204483682900273226
Stine Renate Håheim1984144312748500287005
Gunnar Gundersen195613834327281692921
Kjell Ingolf Ropstad1985111934792033306565
Marit Arnstad1962979041040916427421
Anniken Scharning Huitfeldt1969962571017485426260
Jan Tore Sanner196516883950915399119
Abid Qayyum Raja19750513817161386
Anders Anundsen19750819443355869
Anders Bjørnsen Werp19610860856358244
Anders Tyvand19800303816116243
André Nikolai Skjelstad19650373749183356
Anna-Kristin Ljunggren19840722917280739
Anne Norunn Tveiten Benestad19560988758398012
Audun Bjørlo Lysbakken19770722975285643
Bengt Morten Maximilian Wenstøb19630589537256511
Bent Høie19710920072388315
Bente Anie Stein Mathisen19560956809398532
Bodil Irene Åsheim Johansen196101267120
Bård André Hoksrud19730661232271086
Bård Vegar Solhjell19710906679395408
Christian Tybring-Gjedde19630588804246518
Eirik Milde19580659438264599
Elin Rodum Agdestein195701186782500774
Else-May Botten19730679707267813
Erlend Wiborg19840827415368432
Eva Kristin Hansen197306830917586
Finn Morten Stordalen19680572409230749
Frank Bakke-Jensen196501072735417481
Frank Josef Jenssen19690780822327966
Freddy De Ruiter19690709340281226
Fredric Holen Bjørdal19900419229150757
Geir Jørgen Bekkevold19630706939284496
Geir Pollestad19780618142258013
Geir Sigbjørn Toskedal19540667270279864
Hadia Tajik19830988130417334
Hans Fredrik Grøvan19530615618265887
Harald Tom Nesvik19660884403377785
Hege Haukeland Liadal19720456239195962
Heidi Nordby Lunde19730438968162500
Helga Pedersen19730881746350571
Helge Andre Njåstad19800870393381553
Helge Orten19660824021371037
Hårek Elvenes195900186841
Ib Kavle Thomsen19610934574343188
Ine Marie Eriksen Søreide19760823191336263
Ingebjørg Amanda Godskesen19570685977277524
Ingrid Bjørketun Heggø19610749680294316
Linda Cathrine Hofstad Helleland19770658516271398
Eirik Milde19580659438264599
Bård André Hoksrud19730661232271086
Geir Sigbjørn Toskedal19540667270279864
Kjell Idar Juvik19660670792261567
Kårstein Eidem Løvaas19670677787269791
Stefan Magnus Brittmark Heggelund19840679504273021
Else-May Botten19730679707267813
Terje Aasland19650682537286772
Sylvi Graham19510685026273710
Ingebjørg Amanda Godskesen19570685977277524
Tore Hagebakken19610690226278196
Jan Arild Ellingsen19580700329284759
Geir Jørgen Bekkevold19630706939284496
Freddy De Ruiter19690709340281226
Kåre Simensen19550712865248808
Sonja Marina Mandt19600717047286468
Iselin Nybø19810718476288648
Mette Tønder19690720055285094
Anna-Kristin Ljunggren19840722917280739
Audun Bjørlo Lysbakken19770722975285643
Kenneth Svendsen19540724187320194
Marit Bunes Nybakk19470725078298853
Tone Merete Sønsterud19590731882289444
Terje Breivik19650744443309642
Ingrid Bjørketun Heggø19610749680294316
Trond Helleland19620756563318639
Per Rune Henriksen19600758219296228
Jette Fugelsnes Christensen19830765648304572
Tord André Lien19750766317327785
Solveig Horne19690776893301777
Frank Josef Jenssen19690780822327966
Kjersti Toppe19670786359309886
Anders Anundsen19750819443355869
Sverre Myrli19710822375326012
Ine Marie Eriksen Søreide19760823191336263
Helge Orten19660824021371037
Erlend Wiborg19840827415368432
Solveig Sundbø Abrahamsen19630827834329423
Robert Eriksson19740846302351499
Anders Bjørnsen Werp19610860856358244
Helge Andre Njåstad19800870393381553
Helga Pedersen19730881746350571
Harald Tom Nesvik19660884403377785
Margunn Helen Ebbesen19620901335373193
Bård Vegar Solhjell19710906679395408
Bent Høie19710920072388315
Kristin Vinje19630933750389909
Ib Kavle Thomsen19610934574343188
Jorodd Asphjell19600936677395923
Per Sandberg19600952397401389
Trine Skei Grande19690954410411296
Bente Anie Stein Mathisen19560956809398532
Hadia Tajik19830988130417334
Anne Norunn Tveiten Benestad19560988758398012
Sveinung Stensland197201012020434519
Ola Elvestuen196701019258433466
Olaug Johanna Vervik Bollestad196101034728437187
Siv Jensen196901064385465240
Frank Bakke-Jensen196501072735417481
Mudassar Hussain Kapur197601122635441808
Liv Signe Hundere Navarsete195801140495478327
Odd Johan Henriksen196501147977501502

Mer fra ABC Nyheter
Siste fra forsiden
Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus