Tjente tre ganger mer enn Erna

Utenriksminister Børge Brende hadde et godt år økonomisk i 2013. (Foto: NTB scanpix)
Utenriksminister Børge Brende hadde et godt år økonomisk i 2013. (Foto: NTB scanpix)

Utenriksminister Børge Brende var den klare inntektsvinneren for 2013 i den sittende regjeringen.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Høyrepolitikeren dro inn godt over 4,7 millioner kroner i fjor, viser skattetallene som ble sluppet natt til fredag.

Det er nesten tre ganger så mye som neste på listen; statsminister Erna Solberg som tjente i overkant av 1,2 millioner i 2013.

Finansminister Siv Jensen inntar tredjeplass på listen, med drøye millionen i inntekt.

Her kan du se listen over de 100 rikeste i Norge, basert på skattetallene for fjoråret.

I ABC Nyheters eget skattekart kan du også sjekke listene over de 50 rikeste i alle landets kommuner.

Trykk her for å komme til det interaktive skattekartet

NavnFødtFormueInntektSkatt
Børge Brende196504756525323697
Thorhild Widvey195633897291580832630050
Erna Solberg196114965471236227534908
Siv Jensen196901064385465240
Tine Sundtoft19670952801418202
Jan Tore Sanner196516883950915399119
Bent Høie19710920072388315
Monica Mæland19680882857420165
Robert Eriksson19740846302351499
Ine Marie Eriksen Søreide19760823191336263
Anders Anundsen19750819443355869
Elisabeth Aspaker1962792879797879322620
Solveig Horne19690776893301777
Tord André Lien19750766317327785
Torbjørn Røe Isaksen19780747023315777
Sylvi Listhaug19770708604318178
Ketil Solvik-Olsen19720633381289894
Vidar Helgesen1968029013599798

Mer fra ABC Nyheter
Siste fra forsiden
Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus