Minst 39 palestinere drept i Gaza siste døgn, ifølge helsemyndighetene

Palestinere i Khan Younis, en av mange byer i Gaza som er sterkt preget av ødeleggelsene etter israelske luft- og bakkeangrep. Foto: Saher Alghorra / AP / NTB
Palestinere i Khan Younis, en av mange byer i Gaza som er sterkt preget av ødeleggelsene etter israelske luft- og bakkeangrep. Foto: Saher Alghorra / AP / NTB Foto: NTB

Minst 39 palestinere er drept i israelske angrep på Gazastripen siste døgn, og dødstallet har steget til minst 35.272, opplyser Gazas helsedepartement.

Antall sårede har steget til 79.205, noe som betyr at 64 palestinere er såret siste døgn, ifølge torsdagens oversikt.

Krigen har nå vart i over sju måneder. De siste dagene er det meldt om israelske framrykkinger både nord og sør på Gazastripen, noe som har drevet hundretusener av palestinere på flukt nok en gang.