Biden oppfordret Netanyahu til å tillate «kontinuerlig flyt» av nødhjelp til Gaza

USAs president Joe Biden tok til orde for en kontinuerlig flyt av humanitær hjelp til Gazastripen da han snakket med Israels statsminister Benjamin Netanyahu mandag. Foto: Evan Vucci / AP / NTB
USAs president Joe Biden tok til orde for en kontinuerlig flyt av humanitær hjelp til Gazastripen da han snakket med Israels statsminister Benjamin Netanyahu mandag. Foto: Evan Vucci / AP / NTB Foto: NTB

USAs president Joe Biden understreket behovet for en kontinuerlig flyt av nødhjelp da han snakket med Israels statsminister Benjamin Netanyahu mandag.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det opplyser Det hvite hus. Biden ønsket også velkommen nyheten om løslatelsen av to av Hamas' gisler på Gazastripen, og gjentok at USA er forpliktet til å sikre at alle gisler blir løslatt, heter det i en uttalelse.

Biden understreket også USAs støtte til Israel og oppdaterte Netanyahu om ytterligere amerikanske bidrag til å styrke landets forsvar, ifølge Det hvite hus.

Ifølge FN trengs det 100 lastebiler med nødhjelp per dag for å dekke det enorme behovet for mat, vann, medisinsk utstyr og drivstoff til befolkningen.