
Den israelske hæren avblåser advarsler om angrep fra Libanon, og sier luftvernsirene ble satt i gang ved et uhell. Her står israelske soldater ved en stridsvogn nær grensen til Gazastripen. Foto: Ohad Zwigenberg / NTB / AP
– Det er ingen rakettoppskytninger fra Libanon på nåværende tidspunkt. Det er ingen varsler, sier talsperson for hæren, Daniel Hagari, i en TV-uttalelse.
Uttalelsen kommer etter at det israelske militæret tidligere onsdag kveld ba innbyggerne nord i landet om å søke tilflukt som følge av at et fiendtlig luftfartøy angivelig hadde blitt observert over grensen til Israel. Dette er nå avkreftet.
Luftvernsirene skal ha gått nord i landet onsdag kveld, men også denne skal ha blitt satt i gang ved et uhell, ifølge hæren.
– Det har vært en feil, og vi skal undersøke nærmere om det er snakk om en teknisk feil eller en menneskelig feil, sier Hagari.