
Prins Harry sier marihuana har hjulpet ham å takle traumer

Storbritannias prins Harry sier i et nytt intervju at hans bruk av blant annet marihuana har hjulpet ham med å takle traumer og smerte. Her med kona hertuginne Meghan i 2022. Arkivfoto: Peter Dejong / AP / NTB Foto: NTB
Storbritannias prins Harry sier i et nytt intervju at hans bruk av blant annet marihuana har hjulpet ham med å takle traumer og smerte.
I en samtale med traumeeksperten Dr. Gabor Mate lørdag delte prinsen sine opplevelser med flere narkotiske stoffer.
– Kokain gjorde ingenting for meg, det var mer en sosial ting som ga meg en følelse av tilhørighet. Marihuana er annerledes, det hjalp meg faktisk, sa prins Harry.
I boken sin «Den andre» («Spare» på engelsk), som kom ut i januar, innrømmet prinsen å ha regelmessig tatt narkotika og fortalte at han røykte marihuana da han bodde i Nottingham Cottage på kongefamiliens eiendom Kensington Palace.
I samtalen lørdag sa Harry også at han alltid har følt seg annerledes enn resten av familien sin.
– Jeg vet at mamma følte det samme, sa Harry og siktet til sin mor, avdøde prinsesse Diana.