Dette skjedde i Ukraina i natt
* Situasjonen i den østlige regionen Donbas er fortsatt «veldig vanskelig», ifølge Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj. Han sier russiske styrker fortsatt prøver å vinne fram, men at Ukraina skritt for skritt tvinger dem ut av landet.
* Zelenskyj vil arrangere neste års Eurovision-finale i Mariupol etter at Kalush Orchestra gikk til topps i Eurovision Song Contest. Han sier Ukraina skal gjøre sitt beste for å «være vertskap for deltakerne og gjestene til Eurovision i ukrainske Mariupol. Fritt, fredfullt og gjenreist».
* Mitch McConnell, republikanernes leder i Senatet, og en delegasjon med republikanske senatorer gjestet lørdag Kyiv. Med seg hadde de budskapet om at USA står fjellstøtt bak Ukraina og vil gjøre det helt til Ukraina vinner krigen.
* Den indiske ambassaden i Ukraina vender tilbake til hovedstaden Kyiv fra og med 17. mai. Ambassaden ble midlertidig flyttet til Warszawa i Polen den 13. mars.