Minst 23 døde etter bussulykke i Tanzania

Minst 23 mennesker mistet livet i en frontkollisjon mellom en buss og en lastebil øst i Tanzania fredag, opplyser politiet.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Lastebilen, som var på vei fra Dar es Salaam til Kongo, holdt på å kjøre forbi en motorsykkel da den kolliderte med bussen i Melela Kibaoni, 200 kilometer vest for Dar es Salaam. Bussen var på vei i motsatt retning fra Mbeya til Tanga.

22 mennesker døde på stedet, og en døde senere på sykehus, der 37 skadde fortsatt var innlagt lørdag. Tre av de alvorligst skadde er overført til sykehus i Dar es Salaam.

Tanzania har opplevd en lang rekke alvorlige bussulykker. Senest mandag mistet fire mennesker livet i en ulykke ved grensa til Zambia.

I mai 2017 omkom 35, de fleste skolebarn, i en kollisjon. To år tidligere døde 42 mennesker i kollisjon mellom en buss og lastebil, og i 2006 mistet 54 mennesker livet da en buss kjørte av en bro ved Arusha. Det var 74 mennesker i bussen som hadde seter til 26 passasjerer.