Gisseldrama i Amsterdam er løst

Gisseldramaet i Amsterdam er over. Gisselet er trygt, og politiet har kontroll på gjerningsmannen, opplyser politiet på Twitter.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

– Vi kan bekrefte at gisseltakeren er ute av Apple-butikken. Han ligger på bakken og blir undersøkt for eventuelle eksplosiver med en robot, skriver politiet på Twitter.

De skriver også at bevæpnet politi har kontroll på ham, men at de står på avstand mens han undersøkes av roboten.

Tidligere tirsdag ble det meldt at en bevæpnet mann hadde tatt minst ett gissel i en Apple-butikk i Amsterdam sentrum.

Butikken ligger ved Leidseplein-plassen i ett av byens mest populære områder. Alle som befant seg i området, ble bedt om å holde seg innendørs mens gisseldramaet pågikk.

Politiet har ikke oppgitt hvor mange mennesker som befant seg i butikken da gisseldramaet startet, men flere av dem greide å komme seg ut i løpet av kvelden.