
Dansk politi fant arm i Køge bukt - kan ha forbindelse med ubåtdrapet

Dansk politi melder på Twitter at de har funnet en arm i Køge bukt. Funnet settes i forbindelse med drapet på Kim Wall.
– Vi har ennå ikke fastslått om det er tale om en høyre eller venstre arm, eller hvem armen tilhører. Men vi arbeider ut ifra at den tilhører ubåtsaken, sier visepolitiinspektør Jens Møller Jensen fra Københavns Politi i en pressemelding.
Armen undersøkes i morgen på Retsmedicinsk Institut
Den danske oppfinneren Peter Madsen (46) er siktet for å ha drept den svenske journalisten Kim Wall om bord i sin privatbygde ubåt. Han nekter for å ha drept Wall, men har ifølge dansk politi tilstått å ha partert henne.
De fleste av kroppsdelene fra henne er funnet, men så langt ikke armene. De kan være av betydning for etterforskningen og kan gjøre arbeidet for å fastslå dødsårsaken enklere.
Madsen har tidligere hevdet at Wall døde som følge av en ulykke om bord.
Madsen er siktet for drap, likskjending og grove seksuelle overgrep under særdeles skjerpende omstendigheter.
Les også: Aktor: Fant filmer med drap og tortur på Madsens PC
Ubåt-saken: iPhone kan gi viktige svar
Politiet vil ikke kommentere saken ytterligere nå.
Saken oppdateres