Minst 100 omkom i flom i Sudan
Flere landsbyer står under vann i den sudanske delstaten Kassala på grensen til Eritrea, etter at elven Gash gikk over sine bredder som følge av store nedbørsmengder.
Flere landsbyboere gikk gjennom vann til livet i forsøk på å finne mat, drikke og medisiner, sier en AFP-fotograf i området. Flere barn drikker gjørmevann.
– Vi hadde ikke tid til noe. Vi bare tok med oss barna og flyktet da landsbyen ble oversvømt for to uker siden, sier Taha Mahmoud, høvdingen av Makli landsbyen i Kassala.
25 mennesker er bekreftet omkommet i Kassala, og om lag 8.000 hus er blitt ødelagte, ifølge Sudans Røde Halvmåne. Minst 100 mennesker omkom på landsbasis.
FN-organisasjoner har advart om stor flomfare i Sudan i perioden juli til november. Kassala, Sennar, Sør-Kordofan, Vest-Kordofan og Nord-Darfur er mest utsatt.