Åpen for alle - alltid

Mersmak for Sander Berge

Sander Berge hevet det norske laget i det kvarteret han spilte i debutkampen. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix
Sander Berge hevet det norske laget i det kvarteret han spilte i debutkampen. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix Foto: NTB scanpix
Artikkelen fortsetter under annonsen

Sander Berge var en av få norske spillere med litt grunn til å smile søndag. Han løftet laget da han kom inn til sin debut.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Artikkelen fortsetter under annonsen

– Det var selvfølgelig gøy å få spille, selv om kampen var kjørt da jeg kom inn. Jeg prøvde å spille litt ball, sa han.

Han ble byttet inn for kaptein Stefan Johansen i det 75. minutt.

– Det var en helt spesiell opplevelse å debutere på en fullsatt stadion med slik stemning. Jeg koste meg de 15 minuttene, og jeg vil ta det med meg videre.

Mange ventet at 19-åringen skulle spille fra start, men han havnet på benken til fordel for Håvard Nordtveit.

– Jeg er ikke det minste skuffet over det. Det er jevnt om hver plass, og alle er blitt drillet i posisjonene under trening, sa Berge.

Han fikk skryt fra blant andre Joshua King.

– Sander gjorde en god figur da han kom inn, sa Premier League-spissen.

Den unge Genk-spilleren tror det vil bli mange gode opplevelser med landslaget i tiden som kommer.

– Dette er noe å bygge på. Det er mye moro å se fram til med denne spillergruppen, sa Berge.