
Eirik Bakke sa nei til å bli hovedtrener i færøyske KI Klaksvik

Eirik Bakke har sagt nei til å bli færøyske KI Klaksviks neste hovedtrener etter at Magne Hoseth nylig ble klar for Lyngby.
Det bekrefter Bakke overfor TV 2 mandag kveld.
– Det blir ikke Færøyene på meg. Jeg har hatt noen dager på å bestemme meg, men landet på å bli hjemme denne gangen, sier han.
Bakke var midlertidig trener i Lillestrøm sist sesong, men kontrakten ble ikke forlenget etter sesongslutt. I stedet ble svenske Andreas Georgson hentet inn som ny hovedtrener.
Klaksvik overrasket mange da de tok seg til puljespillet i conferenceligaen. Der ble det exit for laget som da var ledet av Hoseth.
Han ble nylig kjøpt ut av kontrakten for å bli hovedtrener i danske Lyngby. Siden den gang har Klaksvik vært på jakt etter en erstatter, men det blir altså ikke Eirik Bakke.
Det var den færøyske avisen Nordlysid som søndag erfarte at Eirik Bakke kunne bli Klaksvíks nye trener.