Hansen og Oftebro vant sommermesterskapet i kombinert

Jens Lurås Oftebro vant sommer-NM i kombinert. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
Jens Lurås Oftebro vant sommer-NM i kombinert. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB Foto: NTB

Gyda Westvold Hansen og Jens Lurås Oftebro tok hver sin suverene seier i sommermesterskapet i kombinert i Lillehammer.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Begge sikret seg en solid ledelse med hoppingen i Lysgårdsbakken, og de imponerte senere på rulleski på Birkebeineren skistadion.

– Det ble en fin dag. Jeg gjennomførte et ganske bra hopp, og det gikk ganske fint også i rulleskiløypa. Jeg gikk bra teknisk, men merker at jeg fortsatt mangler noen hardøkter i kroppen, sa Hansen til skiforbundet.no.

Hun var nesten to minutter foran toeren, italienske Annika Sieff. Veronika Gianmoena sørget for italiensk også på tredjeplass.

Oftebro vant på sin side over halvannet minutt foran Andreas SKoglund, mens Kristjan Ilves fra Estland ble nummer tre. Jarl Magnus Riiber og Jørgen Graabak deltok ikke.

– Det var litt varierende forhold i bakken, men jeg taklet det fint. Da handlet det om å gå jevnt og gjøre mitt eget løp. Jeg føler at jeg er i rute til vinteren, sa Oftebro.

Lørdag er det supersprint i Lillehammer.