«Blackout» for Karlsson etter skiathlon

Frida Karlsson ligger i målområdet etter OL-åpningen. Foto: Fredrik Varfjell / NTB
Frida Karlsson ligger i målområdet etter OL-åpningen. Foto: Fredrik Varfjell / NTB Foto: NTB

Frida Karlsson gikk helt tom under OL-åpningen i langrenn og klarte ikke å svare på spørsmål om løpet.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det svenske gullhåpet fikk hjelp i målområdet før hun, etter en times tid, stilte opp for intervjuer etter skiathlon-rennet.

– Hun fortalte at hun gikk gjennom mixed (intervjusonen), fikk spørsmål om løpet og ikke hadde noe svar fordi hun ikke husket noe, forteller romvenninnen Maja Dahlqvist til avisen Aftonbladet.

– Hun ble veldig utmattet, trøtt og tom for energi. Hun var nesten «borte» i målområdet og i garderoben. Det er litt skummelt når det går så langt, sier landslagssjef Anders Byström til samme avis.

Han kaller situasjonen «en liten blackout».

Karlsson ble nummer fem på 15-kilometeren der Therese Johaug var overlegent best.

Torsdag skal kvinnene gå 10 kilometer i klassisk stil i OL. Er Karlsson restituert etter lørdagens renn, er hun en outsider bak Johaug på den distansen.