Northug-støttespiller mistet livet under skitur

Under søndagens NM-renn i Granåsen ble Thonstad hedret. Strindheim-profilen døde på en skitur lørdag, 68 år gammel.
Thonstad var en sentral skikkelse i skimiljøet i Strindheim, og har blant sittet i styret i klubben over mange år.
– Vi fikk en veldig trist melding i går kveld. En bauta i Strindheim, Ole Thonstad døde på skitur i går. Skifamilien er ikke større enn at vi alle er berørt av dette og spesielt alle de som er her fra Strindheim, skriver Arne Otto Vedvik, leder for organisasjonskomiteen til NM i Granåsen i en uttalelse, ifølge Dagbladet.

Thonstad var en av Petter Northugs støttespillere da sistnevnte stod utenfor det norske skilandslaget. I en post på Facebook hylles Thosntad av Northug.
«Takk for alt du har betydd for meg opp gjennom hele karrieren Ole Thonstad (68) var sportslige leder i Strindheim og en del av det sportslige apparatet mitt i Team Northug. I går døde han under skitur. Mine tanker går til familien til Ole», skriver Northug.
Under søndagens NM-renn gikk Strindheims utøvere med sørgebånd.
Petter Northugs bror, Tomas, hedret Thonstad over speakeranlegget i Granåsen.
– Du var en stor ressurs for skiklubben Strindheim og Sør-Trøndelag skikrets. Du viste respekt for alle - uansett posisjon. Våre tanker går til familien. Vi takker deg for alt du gjorde, sa Northug, ifølge Dagbladet.