
Tennisstjernen Dimitrov er coronasmittet

Den bulgarske tennisstjernen Grigor Dimitrov offentliggjorde søndag på Instagram at han er smittet av coronaviruset.
Nyheten førte til at finalen i en oppvisningsturnering i Kroatia, der verdensener Novak Djokovic skulle spille, ble avlyst. 19.-rangerte Dimitrov kom med nyheten om den positive virustesten samme uke som planen for gjenopptakelse av tennissesongen ble offentliggjort.
Det har vært stopp i turneringsspill siden mars på grunn av viruspandemien. Planen er å starte opp igjen i august.
Dimitrov skrev på Instagram at han går ut med at han er smittet «slik at alle som har vært i kontakt med meg vet at de bør testes».
– Jeg er veldig lei for det som har skjedd, skrev han.
Dimitrov spilte forrige uke i den serbiske delen av oppvisningsturneen Djokovic står bak. Lørdag spilte han mot Borna Coric i kroatiske Zadar, men etter å ha tapt trakk han seg fra videre spill fordi han ikke følte seg frisk.
Han ble testet hjemme i Monaco, og prøven var altså positiv.
Søndagens finale mellom Djokovic og Andrej Rublev ble avlyst.