Napolis spillere trosset egen president etter Haaland-møte

Napoli-spissen Arkadiusz Milik og hans lagkamerater dro hjem til tros for at klubbens president villa at spillerne skulle bli værende på treningsanlegget fram til søndag. Foto: Ciro Fusco/ANSA via AP / NTB scanpix
Napoli-spissen Arkadiusz Milik og hans lagkamerater dro hjem til tros for at klubbens president villa at spillerne skulle bli værende på treningsanlegget fram til søndag. Foto: Ciro Fusco/ANSA via AP / NTB scanpix Foto: NTB scanpix

Napoli-spillerne reiste hjem etter 1-1-kampen mot Erling Braut Haaland og Salzburg i mesterligaen tirsdag. Det var imot klubbpresidentens instruks.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Ifølge det italienske nyhetsbyrået ANSA satte spillerne kursen mot sine privatboliger etter hjemmekampen til tross for at klubbdirektør Aurelio De Laurentiis mandag beordret dem til å bli værende på klubbens treningsanlegg utenfor Napoli fram til søndag.

Da venter Genoa i Serie A.

Det var etter helgens 1-2 tap for Roma at De Laurentiis kom med denne spesielle ordren.

Lagets trener Carlo Ancelotti sa seg uenig, men ville respektere presidentens avgjørelse. Han nektet derimot å møte pressen etter tirsdagens skuffende forestilling mot Salzburg.

Erling Braut Haaland sendte gjestene i føringen på en tidlig straffe, men hjemmelaget slo tilbake og klarte å få med seg ett poeng. Napoli kunne ha sikret seg avansement til utslagsrundene med seier.

Liverpool leder mesterligaens gruppe E med ni poeng mot Napolis åtte.

Flere saker fra ABC Nyheter

Personvernpolicy