Sportshøydepunktene på TV i jula
Jula er en høytid for familie og TV-titting. Her er en liste med høydepunktene for den sportsinteresserte:
Onsdag 26. desember:
SJAKK: VM hurtigsjakk i St. Petersburg, Russland med Magnus Carlsen: 1. dag fra 13.00 (NRK1 og NRK2)
FOTBALL: Engelsk eliteserie (19. runde):
Fulham – Wolverhampton 13.30 (TV 2 Sport Premium)
Liverpool – Newcastle 16.00 (TV 2 Sport Premium)
Manchester U. – Huddersfield 16.00 (TV 2)
Brighton – Arsenal 18.15 (TV 2 Sport Premium)
Watford – Chelsea 20.30 (TV 2 Sport Premium).
Torsdag 27. desember:
SJAKK: VM hurtigsjakk i St. Petersburg, Russland med Magnus Carlsen: 2. dag fra 13.00 (NRK1 og NRK2)
FOTBALL: Engelsk eliteserie (19. runde): Southampton – West Ham 20.45 (TV 2 Sport Premium.
Fredag 28. desember:
ALPINT: Verdenscup menn i Bormio, Italia: Utfor (4 av 9) 11.30 (NRK1)
ALPINT: Verdenscup kvinner i Semmering, Østerrike: Storslalåm (4 av 8) 10.30/13.30 (NRK1 og NRK2)
ISHOCKEY: Eliteserien menn (33. runde, 18.30): Stavanger – Lillehammer 18.00, Manglerud Star – Vålerenga, Stjernen – Ringerike, Storhamar – Frisk Asker (Alle kampene går på TV 2 Sumo).
Artikkelen fortsetter under annonsenArtikkelen fortsetter under annonsenSJAKK: VM hurtigsjakk i St. Petersburg, Russland med Magnus Carlsen: 3. og siste dag fra 13.00 (NRK1 og NRK2)
Lørdag 29. desember:
ALPINT: Verdenscup menn i Bormio, Italia: super-G (4 av 8) 11.45. (NRK1)
ALPINT: Verdenscup kvinner i Semmering, Østerrike: Slalåm (4 av 9) 10.30/13.30 (NRK1)
HOPP: Kvalifisering til verdenscup menn i Oberstdorf, Tyskland (HS137) 16.30 (NRK1).
HÅNDBALL: NM-finaler i Oslo Spektrum: Kvinner junior: Byåsen – Sola 12.00. Menn junior: Bækkelaget – Nærbø 14.00. Kvinner: Vipers Kristiansand – Storhamar 16.30. Menn: Elverum – Halden 19.00. (Kampene går på TV 2, TV 2 Sport og Sumo).
Artikkelen fortsetter under annonsenArtikkelen fortsetter under annonsenLANGRENN: Verdenscup i Toblach, Italia, 1. etappe i Tour de Ski: Sprint fri teknikk kvinner og menn. Kvalifisering 12.00, utslagsrunder fra 14.30 (NRK2 og NRK1)
SJAKK: VM lynsjakk i St. Petersburg, Russland med Magnus Carlsen: 1. dag fra 13.00 (NRK1 og NRK2)
Artikkelen fortsetter under annonsenFOTBALL: Engelsk eliteserie (20. runde):
Tottenham – Wolverhampton 16.00 (TV 2 Sport Premium)
Liverpool – Arsenal 18.30 (TV 2 Sport Premium)
Søndag 30. desember:
HOPP: Verdenscup menn (9 av 28) i Oberstdorf, Tyskland (HS137) 16.30: 1. renn i den tysk-østerrikske hoppuken (NRK1)
ISHOCKEY: Eliteserien menn (34. runde, 17.00): Frisk Asker – Manglerud Star, Lillehammer – Stjernen, Sparta – Storhamar, Vålerenga – Stavanger. (Kampene går på TV 2 Sumo).
LANGRENN: Verdenscup i Toblach, Italia, 2. etappe i Tour de Ski: 10 km fri teknikk kvinner 12.45, 15 km fri teknikk menn 14.45. (NRK1)
SJAKK: VM lynsjakk i St. Petersburg, Russland med Magnus Carlsen: 2. og siste dag fra 13.00 (NRK1 og NRK2)
FOTBALL: Engelsk eliteserie (20. runde):
Crystal Palace – Chelsea 13.00 (TV 2 Sport Premium)
Southampton – Manchester City 15.15 (TV 2 Sport Premium)
Artikkelen fortsetter under annonsenManchester U. – Bournemouth 17.30 (TV 2 Sport Premium)
Mandag 31. desember:
HOPP: Kvalifisering til verdenscup menn i Garmisch-Partenkirchen, Tyskland (HS142) 14.00 (NRK1)
Tirsdag 1. januar:
ALPINT: Verdenscup i Oslo (Holmenkollen): Parallellslalåm (2 av 3) kvinner og menn fra 16.30 (NRK1).
HOPP: Verdenscup menn (10 av 28) i Garmisch-Partenkirchen, Tyskland (HS142) 14.00: 2. renn i den tysk-østerrikske hoppuken (NRK1)
LANGRENN: Verdenscup i Val Müstair, Sveits, 3. etappe i Tour de Ski: Sprint fri teknikk kvinner og menn. Kvalifisering 09.30, utslagsrunder fra 12.00. (TV 2)
FOTBALL: Engelsk eliteserie (21. runde):
Everton – Leicester 13.30 (TV 2 Sport Premium)
Arsenal – Fulham 16.00 (TV 2 Sport Premium)
Cardiff – Tottenham 18.30 (TV 2 Sport Premium)
Onsdag 2. januar:
LANGRENN: Verdenscup i Oberstdorf, Tyskland, 4. etappe i Tour de Ski, fellesstart: 10 km klassisk kvinner 12.00, 15 km klassisk menn 14.00 (NRK1)
FOTBALL: Engelsk eliteserie (21. runde): Newcastle – Manchester U. 21.00 (TV 2 Sport Premium).