Programmet for EM i Berlin

Slik avgjøres friidretts-EM i Berlin fra 6.-12. august (norske utøvere i parentes).

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Mandag 6. august:

Innledende øvelser: Kvalifisering slegge menn 16.05 og 17.30 (Eivind Henriksen), 1. runde 100 m menn 16.30 (Jonathan Quarcoo), kvalifisering lengde menn 16.35, 1. runde 400 m hekk menn 17.05 (Warholm direkte til semifinale), 1. runde 100 m kvinner 17.45 (Ezinne Okparaebo og Helene Rønningen). Kvalifisering kule menn 17.35 og 18.55 (utenfor stadion) (Marcus Thomsen).

Tirsdag 7. august:

Finaleøvelser (7): 50 km kappgang kvinner og menn 08.35 (Håvard Haukenes), slegge menn 18.45, 10.000 m menn 20.20 (Marius Vedvik), kule menn 20.33, 100 m kvinner 21.30, 100 m menn 21.50.

Innledende øvelser: 100 m tikamp menn 09.30 (Martin Roe), kvalifisering diskos menn 09.40 og 11.10 (Ola Stunes), 1. runde 400 m hekk kvinner 10.00 (Line Kloster, Elisabeth Slettum, Iuel direkte til semifinale), kvalifisering kule kvinner 10.10, lengde tikamp menn 10.30 (Roe), 1. runde 400 m menn 10.35 (Warholm direkte til semifinale), 1. runde 800 m kvinner 11.05 (Yngvild Elvemo, Hedda Hynne), 1. runde 3000 m hinder menn 11.40 (Tom Erling Kårbø), kule tikamp menn 11.50 (Roe), høyde tikamp menn 18.30 (Roe), semifinaler 100 m kvinner 19.05 (Okparaebo og Rønningen?), kvalifisering stav kvinner 19.05 (Lene Retzius), semifinaler 100 m menn 19.30 (Quarcoo?), semifinaler 400 m hekk menn 19.45 (Warholm), 400 m tikamp menn 21.00 (Roe).

Onsdag 8. august:

Finaleøvelser (5): Lengde menn 19.40, kule kvinner 20.09, diskos menn 20.20, 10.000 m kvinner 20.40, 1500 m tikamp menn 21.35 (Roe).

Innledende øvelser: 110 m hekk tikamp menn 09.35 (Roe), 1. runde 100 m hekk kvinner 10.10 (Isabelle Pedersen direkte til semifinale), diskos tikamp menn 10.20 og 11.40 (Roe), 1. runde 200 m menn 10.50 (Jonathan Quarcoo), kvalifisering tresteg kvinner 11.05, 1. runde 400 m kvinner 11.30, stav tikamp menn 12.00 (Roe), 1. runde 1500 m menn 12.05 (Henrik, Jakob og Filip Ingebrigtsen, Ferdinand Kvan Edman), kvalifisering spyd menn 13.00 og 14.25, stav tikamp menn 13.15 (Roe), spyd tikamp menn 17.50 og 19.00 (Roe), kvalifisering høyde kvinner 18.25 (Tonje Angelsen), semifinaler 400 m hekk kvinner 19.05 (Iuel, Kloster Slettum?), semifinaler 400 m menn 19.30 (Warholm?), semifinaler 800 m kvinner 19.55 (Hynne, Elvemo?), semifinaler 200 m menn 20.15 (Quarcoo?).

Torsdag 9. august:

Finaleøvelser (6): Stav kvinner 19.15 (Retzius?), 400 m hekk menn 20.15 (Warholm), spyd menn 20.22, 200 m menn 21.05, 3000 m hinder menn 21.20, 100 m hekk kvinner 21.50 (Pedersen?).

Innledende øvelser: Kvalifisering diskos kvinner 09.30 og 11.00, 100 m sjukamp kvinner 10.00, kvalifisering lengde kvinner 10.30, høyde sjukamp kvinner 10.50, 1. runde 110 m hekk menn 10.55 (Vladimir Vukicevic), 1. runde 800 m menn 11.30 (Thomas Rooth, Markus Einan), kvalifisering spyd kvinner 12.30 og 14.00 (Sigrid Borge), kule sjukamp kvinner 19.20, semifinaler 100 m hekk kvinner 19.25 (Pedersen?), kvalifisering høyde menn 19.45, semifinale 400 m kvinner 19.50, 200 m sjukamp kvinner 20.30.

Fredag 10. august:

Finaleøvelser (9): Høyde kvinner 19.22 (Angelsen?), tresteg kvinner 20.10, 800 m sjukamp kvinner 20.07, spyd kvinner 20.25 (Borge?), 400 m hekk kvinner 20.50, 400 m menn 21.05, 800 m kvinner 21.20, 110 m hekk menn 21.35, 1500 m menn 21.50.

Innledende øvelser: Kvalifisering slegge kvinner 10.00 og 11.30, lengde sjukamp kvinner 10.50, kvalifisering stav menn 11.15 (Eirik G. Dolve, Sondre Guttormsen), 1. runde 200 m kvinner 11.25 (Ezinne Okparaebo og Helene Rønningen), 1. runde 1500 m kvinner 12.00, 1. runde 3000 m hinder kvinner 12.25 (Karoline G. Bjerkeli), kvalifisering tresteg menn 12.40, spyd sjukamp kvinner 12.50 og 14.05, 1. runde 4 x 400 m menn 13.05, 1. runde 4 x 400 m kvinner 13.40, semifinaler 110 m hekk menn 19.10 (Vukicevic?), semifinaler 800 m menn 19.32, semifinaler 200 m kvinner 19.48 (Okparaebo, Rønningen?).

Lørdag 11. august:

Finaleøvelser (11): 20 km kappgang kvinner 09.05, 20 km kappgang menn 10.55 (Håvard Haukenes), høyde menn 20.00, lengde kvinner 20.05, 400 m kvinner 20.12, diskos kvinner 20.20, 800 m menn 20.30, 200 m kvinner 20.45 (Okparaebo, Rønningen?), 5000 m menn 20.55 (Henrik, Filip og Jakob Ingebrigtsen), 4 x 400 m menn 21.30, 4 x 400 m kvinner 21.50.

Søndag 12. august:

Finaleøvelser (10): Maraton kvinner 09.05, maraton menn 10.00 (Sondre Nordstad Moen), stav menn 19.10, slegge kvinner 19.30, tresteg menn 19.55, 1500 m kvinner 20.00, 5000 m kvinner 20.15 (Karoline G. Bjerkeli), 3000 m hinder kvinner 20.55 (Bjerkeli?), 4 x 100 m kvinner 21.20, 4 x 100 m menn 21.35.

Innledende øvelser: 1. runde 4 x 100 m kvinner 19.20, 1. runde 4 x 100 m menn 19.40.

Personvernpolicy