Nora Mørk ut på båre med skade, trener spår sju ukers avbrekk

Nora Mørk fikk en dårlig slutt på mandagens kamp i mesterligaen med Györ. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix
Nora Mørk fikk en dårlig slutt på mandagens kamp i mesterligaen med Györ. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix Foto: NTB scanpix

Györs Nora Mørk storspilte i mesterligaen mot danske Nykøbing Falster mandag, men avsluttet kampen med å bli skadd. Treneren tror hun er ute i sju uker.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Mørk herjet med det danske laget i 32-23-seieren i mesterligaen, men landet forkjært 16 minutter ut i andre omgang. Den norske landslagsspilleren satset og fikk skutt, men landet på venstre kne.

Den tidligere Larvik-spilleren vred seg i smerte og ble båret av banen på båre etter å ha fått behandling.

– Vi vet ikke omfanget av skaden nå og kan ikke si om det er alvorlig eller ikke. Vi kommer tilbake når vi vet mer, sa kommunikasjonssjef i Györ, Tamas Szabo, til NTB.

Senere på kvelden uttalte trener Ambros Martín at Mørk sannsynligvis blir ute i sju uker.

– Vi mister spilleren i minimum sju uker, sa Martin til Nemzeti Sport.

Mørk har en tung historikk med kneskader og har vært gjennom flere operasjoner.

Mørk ble delt toppscorer i mandagens kamp med åtte mål, det samme som Cornelia Groot. Stine Bredal Oftedal noterte seg for tre mål på fire skudd. Keeper Kari Aalvik Grimsbø var også i Györ-troppen.

Norske Tiril Merg scoret et mål for Györs danske motstandere.