Meny

Program og sendetider til TV for Fotball-EM 2016

Cristiano Ronaldo nikker inn ledermålet i Portugals semifinaleseier mot Wales i EM onsdag. Foto: Carl Racine, Reuters / NTB scanpix Foto: NTB scanpix
Cristiano Ronaldo nikker inn ledermålet i Portugals semifinaleseier mot Wales i EM onsdag. Foto: Carl Racine, Reuters / NTB scanpix Foto: NTB scanpix
10. juni sparkes Fotball-EM 2016 i gang da vertsnasjonen Frankrike møter Romania. Her kan du se hele programmet med sendetider og hvilken TV-kanal de vises på.

I år samarbeider TV 2 og NRK om å vise Fotball-EM på norske TV-skjermer. De to kanalene har delt broderlig mellom seg, begge semifinalene går på TV 2, mens NRK viser finalen som spilles 10 juli.

NRK sender også alle kampene på P1 eller digitalradiokanalen NRK Sport.

Her er hele programmet for Fotball-EM med sendetider og hvilken TV-kanal de går på.

10. juni

Gruppe A
21.00 TV2: Frankrike - Romania 2-1 (Stade de France, Saint Denis)

Les også:  Payet reddet Frankrike

11. juni

Gruppe A
15.00 NRK1: Albania - Sveits 0-1 (Stade Bollaert-Deleis, Lens)
Gruppe B
18.00 TV2: Wales - Slovakia 2-1 (Matmut Atlantique, Bordeaux)
21.00 TV2: England - Russland 1-1 (Stade Vélodrome, Marseille)

Les også:  Russerne ødela den engelske åpningsfesten i EM på overtid

12. juni

Gruppe D
15.00 NRK1: Tyrkia - Kroatia 0-1 (Parc des Princes, Paris)
Gruppe C
18.00 TV2: Polen - Nord-Irland 1-0 (Stade de Nice, Nice)
21.00 NRK1: Tyskland - Ukraina 2-0 (Stade Pierre-Mauroy, Lille)

Les også:  Modric-magi fikset seieren for Kroatia mot Tyrkia

13. juni

Gruppe D
15.00 NRK1: Spania - Tsjekkia 1-0 (Stadium Municipal, Toulouse)
Gruppe E
18.00 TV2: Irland - Sverige 1-1 (Stade de France, Saint Denis)
21.00 TV2: Belgia - Italia 0-2 (Stadium Municipal, Toulouse)

Les også:  Piqué stanget Spania til seier

14. juni

Gruppe F
18.00 NRK2: Østerrike - Ungarn 0-2 (Matmut Atlantique, Bordeaux)
21.00 TV2: Portugal - Island 1-1 (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)

Les også:  Islandsk jubelkveld mot Portugal

15. juni

Gruppe B
15.00 NRK1: Russland - Slovakia 1-2 (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
Gruppe A
18.00 TV2: Romania- Sveits 2-1 (Parc des Princes, Paris)
21.00 NRK1: Frankrike - Albania 2-0 (Stade Vélodrome, Marseille)

Les også:  Hamsik-perle senket Russland

16. juni

Gruppe B
15.00 TV2: England - Wales 2-1 (Stade Bollaert-Deleis, Lens)
Gruppe C
18.00 TV2: Ukraina - Nord-Irland 0-2 (Stade de Lyon, Lyon)
21.00 NRK1: Tyskland - Polen 0-0 (Stade de France, Saint Denis)

Les også:  Sturridge ga England seieren over Wales

17. juni

Gruppe E
15.00 NRK1: Italia - Sverige 1-0 (Stadium Municipal, Toulouse)
Gruppe D
18.00 TV2: Tsjekkia - Kroatia 2-2 (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)
21.00 TV2: Spania - Tyrkia 3-0 (Stade de Nice, Nice)

Les også:  Éder senket Zlatan og Sverige

18. juni

Gruppe E
15.00 TV2: Belgia - Irland 3-0 (Matmut Atlantique, Bordeaux)
Gruppe F
18.00 NRK1: Island - Ungarn 1-1 (Stade Vélodrome, Marseille)
21.00 NRK1: Portugal - Østerrike 0-0 (Parc des Princes, Paris)

Les også:  Ronaldos straffemiss kostet to poeng

19. juni

Gruppe A
21.00 TV2: Sveits - Frankrike 0-0 (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
21.00 TV2 Zebra: Romania - Albania 0-1 (Stade de Lyon, Lyon)

Les også:  Sveits følger Frankrike til åttedelsfinalen

20. juni

Gruppe B
21.00 NRK1: Slovakia - England 0-0 (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)
21.00 NRK3: Russland - Wales 0-3 (Stadium Municipal, Toulouse)

Les også:  England klarte ikke å score i sjansebonanza

21. juni

Gruppe C
18.00 NRK1: Nord-Irland - Tyskland 0-1 (Parc des Princes, Paris)
18.00 NRK2: Ukraina - Polen 0-1 (Stade Vélodrome, Marseille)
Gruppe D
21.00 TV2: Kroatia - Spania 2-1 (Noveau Stade de Bordeaux, Bordeaux)
21.00 TV2 Zebra: Tsjekkia - Tyrkia 0-2 (Stade Bollaert-Deleis, Lens)

Les også:  Kroatia tok gruppeseieren på dramatisk vis

22. juni

Gruppe F
18.00 TV2: Island - Østerrike 2-1 (Stade de France, Saint Denis)
18.00 TV2 Zebra: Ungarn - Portugal 3-3 (Stade de Lyon, Lyon)
Gruppe E

21.00 NRK1: Sverige - Belgia 0-1 (Stade de Nice, Nice)
21.00 NRK3: Italia - Irland 0-1 (Stade Pierre-Mauroy, Lille)

Les også:  Islands heltesaga fortsetter

Åttedelsfinaler

25. juni

15.00 TV2: Sveits - Polen 1-1, 4-5 på straffer (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)
18.00 NRK1: Wales - Nord-Irland 1-0 (Parc des Princes, Paris)
21.00 TV2: Kroatia - Portugal  0-1 (Stade Bollaert-Deleis, Lens)

Les også:  Portugal videre i siste liten

26. juni

15.00 NRK1: Frankrike - Irland 2-1 (Stade de Lyon, Lyon)
18.00 TV2: Tyskland - Slovakia 3-0 (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
21.00 TV2: Ungarn - Belgia 0-4 (Stadium Municipal, Toulouse)

Les også:  Griezmann-dobbel sikret fransk avansement

27. juni

18.00 TV2: Italia - Spania 0-2 (Stade de France, Saint Denis)
21.00 NRK: England - Island 1-2 (Stade de Nice, Nice)

Les også:  Island har sjokkert fotball-Europa

Kvartfinaler

30. juni

21.00 TV2: Polen - Portugal 1-1, 4-5 på straffer (Stade Vélodrome, Marseille)

Les også:  Portugal til semifinale

1. juli

21.00 NRK1: Wales - Belgia 3-1 (Stade Pierre-Mauroy, Lille)

Les også:  Effektivt Wales knuste Belgias semifinaledrømmer

2. juli

21.00 TV2: Tyskland - Italia 1-1, 6-5 på straffer (Noveau Stade de Bordeaux, Bordeaux)

Les også:  Tyskland videre etter straffer

3. juli

21.00 NRK1: Frankrike - Island 5-2 (Stade de France, Saint Denis)

Les også:  Her stoppet Islands eventyr

Semifinaler

6. juli

21.00 TV2: Portugal - Wales 2-0 (Stade de Lyon, Lyon)

Les også:  Ronaldo ble helten nok en gang

7. juli

21.00 TV2: Tyskland - Frankrike 0-2 (Stade Vélodrome, Marseille)

Les også: Griezmann sendte Frankrike til EM-himmelen

Finale

10. juli

21.00 NRK1: Portugal - Frankrike 1-0 (Stade de France, Saint Denis)

Les også:  Ronaldo måtte ut på båre – kunne juble likevel

Annonse
Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus