Supportere barket sammen i Manchester

Tre polakker er arrestert etter at en gruppe polske supportere gikk til angrep på Sevilla-tilhengere foran den spanske klubbens mesterligaoppgjør borte mot Manchester City onsdag.
Tre polakker er arrestert etter at en gruppe polske supportere gikk til angrep på Sevilla-tilhengere foran den spanske klubbens mesterligaoppgjør borte mot Manchester City onsdag. Foto: Reuters / NTB scanpix

En gruppe polske supportere gikk til angrep på Sevilla-tilhengere foran den spanske klubbens mesterligaoppgjør borte mot Manchester City onsdag.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Tre polakker er arrestert etter hendelsen. En spanjol har pådratt seg en hodeskade i slåsskampen og ble sendt til sykehus. De polske supporterne gikk til angrep med stoler utenfor Sinclair's Oyster bar, ifølge Manchester Evening News.

Sevilla skal spille bortekamp mot Manchester City i mesterligaen onsdag. Det er uvisst hvorfor fans fra Polen har tatt turen til England, men angrepet var trolig planlagt.

Personvernpolicy