
Van Persie tror på snarlig Van Gaal-effekt

Robin van Persie er overbevist om at Manchester United snart er tilbake på vinnersporet.
Det første skrittet mot «friskmeldingen» kan komme allerede i bortemøtet mot nyopprykkede Burnley på Turf Moor lørdag.
United trenger en seier etter tap mot Swansea og uavgjort mot Sunderland i årets to første seriekamper.
Det pinlige 0-4-tapet for Milton Keynes Dons i ligacupens 2. runde var heller ikke god mat for selvtilliten.
– Alle har troen på at dette kan snu, det gjelder både spillerne og støtteapparatet. Vi er et lag som består av gode spillere, og det er bare et tidsspørsmål for poengene kommer. Nå må vi slå tilbake etter bare ett poeng på de to første kampene, sier nederlenderen van Persie.
Samarbeidet
Spissen kjenner sin managerlandsmann godt.
– Jeg har jobbet sammen med ham to år tidligere, og han er alltid klar på hva han forventer av spillerne. Jeg vil bidra med alt jeg har og støtter de andre spillerne så mye jeg kan, sier van Persie.
Artikkelen fortsetter under annonsenArtikkelen fortsetter under annonsenHan spilte sin første seriekamp for året mot Sunderland. Den giftige angriperen ble gitt litt ekstra fri etter sommerens VM-sluttspill i Brasil.
– Jeg føler meg sterk og ser fram til kampen mot Burnley.
Debut
600-millionermannen Angel Di Maria kan få sin debut mot Burnley. I det minste er han ventet å være i troppen. Det er neppe nyinnkjøpte Marcos Rojo. Han mangler foreløpig arbeidstillatelse. Det er også usikkerhet rundt spillere som Shinji Kagawa, Ander Herrera, Marouane Fellaini og Chris Smalling.
Burnley må fortsatt klare seg uten Sam Vokes og Cameron Dummigan. Begge er skadd.
Serieleder Tottenham spiller først søndag. De møter Liverpool hjemme på White Hart Lane. Chelsea og Manchester City deler annenplassen etter to serierunder og begge har lørdagskamp til helgen. City tar imot Stoke på eget gress, mens Chelsea spiller borte mot Everton.