Hangeland på landslagstoppen

HØYE LØNNINGER: De fleste av fotballandslagets spiller tjente gode penger i fjor. Aller mest fikk Brede Hangeland. (Foto: NTB scanpix)
HØYE LØNNINGER: De fleste av fotballandslagets spiller tjente gode penger i fjor. Aller mest fikk Brede Hangeland. (Foto: NTB scanpix)

Ingen på «fiaskolaget» i nærheten av Fulham-proffens inntekt for fjoråret.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Norge nærmest dummet seg ut i den nylig avsluttede VM-kvaliken til Brasil neste sommer, men de aller fleste landslagsspillerne lider ingen økonomisk nød.

Les også: Landslaget gikk glipp av millioner

Øverst på inntektstoppen av spillerne som utgjorde Per-Mathias Høgmos første landslagstropp, troner kaptein Brede Hangeland. Premier League-proffen tjente i fjor over 19 millioner kroner. Nestemann på landslagslisten er FCK-spiller Daniel Braaten. I fjor spilte han for franske Toulouse og tjente over seks millioner kroner.

Verken Joshua King eller Alexander Tettey står oppført med inntekter for 2012.

Omar Elabdellaoui tjente i følge skattelistene 31 kroner i fjor.

Les også: Moldegull ga Solskjær millioner i inntekt Johaug rikere enn Northug
Hockey-Thoresen på idrettstoppen

NavnFødtFormueInntektSkatt
Brede Paulsen Hangeland198192583961962079385343
Daniel Omoya Braaten198206993146117057
Tarik El Younoussi1988321813932818641538257
Tom Høgli198403199759117884
Rune Almenning Jarstein198426273522872221032574
Vegard Forren198801920495875716
Magnus Wolff Eikrem199001428773631879
Øyvind Storflor19797367001056117441601
Johan Lædre Bjørdal198601031996499616
Lars-Christopher Horst Jan Vilsvik1988370233785720310603
Frode Johnsen19744328985724339282067
Martin Linnes19910669265258355
Ole Kenneth Høie19710662545282413
Mohammed Abdellaoue1985352179439949150898
Per Ciljan Skjelbred19873579109435754198289
Stefan Marius Johansen199147485414735143187
Ola Williams Kamara19890381529136174
Ørjan Håskjold Nyland19903765518191361080
Ardian Gashi19881571618130058598
Valon Berisha198836013413219636976
Omar Elabdellaoui19914076310
Alexander Banor Tettey198615246300
Joshua King Stebing1982000

Personvernpolicy