Her er lagene til Tour de France

FELTET: Lørdag 29. juni startet ferden mot Paris. Foto: AP Photo/Laurent Cipriani.
FELTET: Lørdag 29. juni startet ferden mot Paris. Foto: AP Photo/Laurent Cipriani.
Artikkelen fortsetter under annonsen

Startlisten er klar. Se de 22 lagene og 198 rytterne her.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Artikkelen fortsetter under annonsen

Førstkommende lørdag tråkkes Tour de France i gang.

Nesten 200 ryttere fordelt på 22 lag skal kjempe om å bruke minst tid på de 21 etappene og 3404 kilometerne som utgjør årets løype.

Onsdag ble Garmin-Sharp det siste laget som offentliggjorde sine ni ryttere. Laget vil bli ledet av norskættede Ryder Hesjedal fra Canada, og tre nordmenn vil være å finne på startstreken på pittoreske Korsika lørdag formiddag.

Lars Petter Nordhaug (Team Belkin), Alexander Kristoff (Katjusja) og Edvald Boasson Hagen (Team Sky) skal forsvare Norges ære.

Her er den fullstendige oversikten over rytterne som deltar:

Ag2r-La Mondiale (Frankrike):

Jean-Christophe Péraud

Romain Bardet

Maxime Bouet

Samuel Dumoulin

Blel Kadri

Hubert Dupont

John Gadret

Sébastien Minard

Christophe Riblon

Argos-Shimano (Nederland):

Roy Curvers

Tom Dumoulin

Artikkelen fortsetter under annonsen
Artikkelen fortsetter under annonsen

Koen de Kort

Albert Timmer

Tom Veelers

Marcel Kittel

John Degenkolb

Johannes Fröhlinger

Simon Geschke

Astana (Kasakhstan):

Jakob Fuglsang

Assan Bazayev

Janez Brajkovic

Enrico Gasparotto

Francesco Gavazzi

Andrey Kashechkin

Fredrik Kessiakoff

Alexey Lutsenko

Dmitri Muravyev

Belkin (Nederland):

Lars Boom

Laurens Ten Dam

Robert Gesink

Tom Leezer

Bauke Mollema

Lars Petter Nordhaug

Bram Tankink

Sep Vanmarcke

Maarten Wynants

BMC (USA):

Cadel Evans

Tejay Van Garderen

Philippe Gilbert

Brent Bookwalter

Marcus Burghardt

Amäel Moinard

Steve Morabito

Manuel Quinziato

Michael Schär

Cannondale (Italia):

Artikkelen fortsetter under annonsen
Artikkelen fortsetter under annonsen

Peter Sagan

Moreno Moser

Maciej Bodnar

Kristijan Koren

Alessandro De Marchi

Alan Marangoni

Fabio Sabatini

Ted King

Brian Vandborg

Cofidis (Frankrike):

Yann Bagot

Jerome Coppel

Egoitz Garcia

Chistophe Le Mevel

Luis Ángel Mate

Rudy Molard

Dani Navarro

Rein Taaramäe

Artikkelen fortsetter under annonsen

Guillaume Levarlet

Europcar (Frankrike):

Thomas Voeckler

Pierre Rolland

Cyril Gautier

David Veilleux

Yukiya Arashiro

Davide Malacarne

Jerome Cousin

Kevin Reza

Yohann Gène

Euskaltel Euskadi (Spania):

Mikel Nieve

Igor Antón

Ion Izagirre

Gorka Izagirre

Rubén Pérez

Juan José Lobato

Romain Sicard

Juan José Oroz

Mikel Astarloza

FDJ (Frankrike):

Nacer Bouhanni

Murilo Fischer

Jérémy Roy

Pierrick Fédrigo

Thibaut Pinot

Alexander Geniez

Arthur Vichot

William Bonnet

Arnold Jeannesson

Garmin-Sharp (USA):

Ryder Hesjedal

Andrew Talansky

Dan Martin

Christian Vande Velde

Tom Danielson

David Millar

Ramunas Navardauskas

Jack Bauer

Rohan Dennis

Katusha (Russland):

Joaquim Rodríguez

Pavel Brutt

Alexander Kristoff

Aliaksandr Kuchynski

Alberto Losada

Daniel Moreno

Gatis Smukulis

Yuri Trofimov

Eduard Vorganov

Lampre-Merida (Italia):

Damiano Cunego

Matteo Bono

Davide Cimolai

Artikkelen fortsetter under annonsen

Elia Favilli

Roberto Ferrari

Adriano Malori

Manuele Mori

Przemyslaw Niemiec

José Serpa

Lotto-Belisol (Belgia):

Lars Bak

Bart De Clercq

André Greipel

Adam Hansen

Greg Henderson

Jürgen Roelandts

Marcel Sieberg

Jurgen Van den Broeck

Frederik Willems

Movistar (Spania):

Alejandro Valverde

Rui Alberto Faria da Costa

Nairo Quintana

Artikkelen fortsetter under annonsen

Andrey Amador

Jonathan Castroviejo

Rubén Plaza

Imanol Erviti

José Iván Gutiérrez

José Joaquín Rojas

Omega Pharma-QuickStep (Belgia):

Mark Cavendish

Sylvain Chavanel

Michal Kwiatkowski

Tony Martin

Jérôme Pineau

Gert Steegmans

Niki Terpstra

Matteo Trentin

Peter Velits

Orica-GreenEDGE (Australia):

Stuart O'Grady

Matthew Goss

Daryl Impey

Brett Lancaster

Svein Tuft

Simon Gerrans

Michael Albasini

Simon Clarke

Cameron Meyer

RadioShack-Leopard (Luxembourg):

Jan Bakelants

Laurent Didier

Tony Gallopin

Markel Irizar

Andreas Klöden

Artikkelen fortsetter under annonsen

Maxime Monfort

Andy Schleck

Jens Voigt

Haimar Zubeldia

Saxo-Tinkoff (Danmark):

Alberto Contador

Michael Rogers

Roman Kreuziger

Nicolas Roche

Matteo Tosatto

Daniele Bennati

Sergio Paulinho

Jesús Hernández

Benjamín Noval

Sky (Storbritannia):

Chris Froome

Edvald Boasson Hagen

Peter Kennaugh

Vasili Kiryenka

David López García

Richie Porte

Ian Stannard

Geraint Thomas

Kanstantsin Siutsou

Sojasun (Frankrike):

Anthony Delaplace

Julien El Farès

Brice Feillu

Jonathan Hivert

Cyril Lemoine

Jean-Marc Marino

Julien Simon

Maxime Méderel

Alexis Villermoz

Vacansoleil (Nederland):

Kris Boeckmans

Juan Antonio Flecha

Thomas De Gendt

Johnny Hoogerland

Sergey Lagutin

Wout Poels

Boy Van Poppel

Danny Van Poppel

Lieuwe Westra