Eliteserien 13. runde

Mer bortetrøbbel for Brann

Daniel Bamberg fikset Haugesund-seier med to mål. (FOTO: Jan Kåre Ness/NTB Scanpix)
Daniel Bamberg fikset Haugesund-seier med to mål. (FOTO: Jan Kåre Ness/NTB Scanpix)

Aalesund klatret til medaljeplass og Odd tok sine første bortepoeng.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Tabell før søndagens kamper
Strømsgodset1392226929
Rosenborg13832241227
Viking12723151123
Brann12705161521
Aalesund12624241620
Haugesund12525151517
Sarpsborg13454182517
Tromsø12444181416
Sogndal12444151916
Lillestrøm12435182115
Vålerenga13427162214
Hønefoss12345141813
Start13346162513
Molde13256182011
Odd12327101411
Sandnes Ulf1224691610

SISTE:

Haugesund - Brann: 2-1 (Daniel Bamberg, Bamberg - Amin Askar) SLUTT

Hønefoss - Odd: 1-1 (Alexander Mathisen - Herolind Shala) SLUTT

Sandnes Ulf - Sogndal: 1-3 (Bjørnar Holmvik - Bjørnar Holmvik sm., Sidy Sagna, Gustav Valsvik) SLUTT

Aalesund - Viking: 2-1 (Leke James, Lars Fuhre - Patrick Ingelsten) SLUTT

Tromsø - Lillestrøm: 2-0 (Alexandar Prijovic, Thomas Kind Bendiksen) SLUTT

FØR KAMPENE:

Rosenborg vant gårsdagens toppoppgjør, Molde og Vålerenga delte poengene og på Sarpsborg stadion vant hjemmelaget. I dag spilles følgende kamper:

LIVE: 19:00 Haugesund – Brann

LIVE: 15:30 Tromsø – Lillestrøm

LIVE: 18:00 Aalesund – Viking

LIVE: 18:00 Hønefoss – Odd

LIVE: 18:00 Sandnes Ulf – Sogndal

Jevne lag

Dagen åpnes på Alfheim. Hjemmesterke Tromsø tar i mot kanarifuglene fra Lillestrøm. Begge lagene har det meste av spillere intakt, men statistikken taler for hjemmeseier. På fem kamper har Tromsø vunnet fire og tapt en. Lillestrøm har motsatt statistikk på bortebane. De har tapt fire og vunnet en bortekamp.

Fjorårets kamp på Alfheim endte i 5-1-seier til Tromsø, et resultat som skiller seg ut i rekken. Målfattige kamper mellom Tromsø og Lillestrøm er ikke uvanlig.

Gode i Aalesund

Viking har vunnet halvparten av kampene mot tangotrøyene i Ålesund. Hjemmelaget spiller uten Abderrazak Hamdallah som soner karantene. Marokkaneren har funnet seg mer til rette i AaFK, men får ikke gjort sitt for å holde Aalesund ubeseiret på hjemmebane.

I Stavanger har det vært mye støy rundt Makhtar Thioune. Midtbaneeleganten er suspendert ut juni etter utvisninger og rasismeanklager.

Begredelig borte 1

Odd er resultatmessig håpløse borte så langt i sesongen. Fem kamper, fem tap og ett fattig mål. Hønefoss er på sin side ikke et imponerende hjemmelag heller, og det ligger ikke an til en rakettutskytning av en kamp på Hønefoss.

Odd spilte cupkamp i midtuken og tapte mot Bodø/Glimt, og bør være interessert i å revansjere seg.

Første seier?

Sogndal og Sandnes Ulf har møtt hverandre seks ganger, men Sogndal har ennå ikke vunnet over rogalendingene. Sandnes Ulf er nederst på tabellen og en seier vil holde dem på talefot med lagene foran.

Sogndal har 16 poeng, seks mer enn Sandnes Ulf. Taper Sogndal i dag er det kort vei ned til bunnlagene. Vinner de er det derimot ikke så langt oppover.

Begredelig borte 2

Brann og Odd er i særstilling dårligst borte i år. Brann vinner alt hjemme og taper alt borte. Haugesund har ennå ikke spilt uavgjort, så det ligger an til en seiersherre på nye Haugesund stadion.

Alexander Toft Søderlund har signert for Rosenborg og dette kan bli hans siste kamp.

Les flere fotballnyheter

Mer fra ABC Nyheter
Siste fra forsiden
Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus