Meny

Prisvinnere under Idrettsgallaen

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Her er alle prisvinnerne under Idrettsgallaen 2007 lørdag:

Kjetil Andre Aamodt sammen med Gro Hammerseng etter prisdrysset på idrettsgallaen i OL-amfien på Hamar lørdag. (Foto: Håkon Mosvold Larsen / Scanpix)Kjetil Andre Aamodt sammen med Gro Hammerseng etter prisdrysset på idrettsgallaen i OL-amfien på Hamar lørdag. (Foto: Håkon Mosvold Larsen / Scanpix)

Utøvernes pris:
Vinner: Kjetil André Aamodt (alpint).

Årets navn:


Vinner: Kjetil André Aamodt (alpint).

Nominerte: Andreas Thorkildsen (friidrett), Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykling), Ole Einar Bjørndalen (skiskyting), Lars Bystøl (hopp), Thor Hushovd (sykling), Marit Bjørgen (langrenn), håndballandslaget kvinner og Aamodt.

Hederspris:


Vinner: Kjetil André Aamodt (alpint).

Årets gjennombrudd:


Vinner: Anders Jacobsen (hopp).

Nominerte: Marianne Andersen (orientering), Petter Northug (langrenn), Edvald Boasson Hagen (sykling) og Jacobsen.

Årets kvinnelige utøver:


Vinner: Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykling).

Nominerte: Susanne Wigene (friidrett), Kari Traa (fristil), Marit Bjørgen (langrenn) og Dahle Flesjå.

Årets mannlige utøver:


Vinner: Kjetil André Aamodt (alpint).

Nominerte: Andreas Thorkildsen (friidrett), Lars Bystøl (hopp), Ole Einar Bjørndalen (skiskyting) og Aamodt.

Årets funksjonshemmede idrettsutøver:


Vinner: Tommy Urhaug (bordtennis).

Nominerte: Stafettlaget menn (langrenn), kjelkehockeylandslaget og Urhaug.

Årets lag:


Vinner: Håndballandslaget kvinner.

Nominerte: Håndballandslaget menn, Nila Håkedal/Ingrid Tørlen (sandvolleyball) og håndballandslaget kvinner.

Årets lagspiller:


Vinner: Gro Hammerseng (håndball).

Nominerte: Ole Gunnar Solskjær (fotball), John Arne Riise (fotball), Patrick Thoresen (ishockey) og Hammerseng.

Åpen klasse:


Vinner: Holger Hott Johansen (orientering).

Nominerte: Marius Thorp (golf), Mette Solli (kickboksing), Hildeborg Juvet Hugdal (styrkeløft) og Hott Johansen.

Årets ildsjel:


Vinner: Ernst Falch (Siddis Hockey).

Nominerte: Willy Bangsund (Kirkenes Atletklubb), Inge Hovd (Malm IL), Ann Iren Austnes (Haramsøy IL), Arnfinn Kalfoss (IL Trysilguten) og Falch.

Årets forbilde

:
Vinner: Gro Hammerseng (håndball).

Årets Kniksen:


Vinner: John Arne Riise (Liverpool).

Nominerte: Morten Gamst Pedersen (Blackburn), Steffen Iversen (Rosenborg) og Riise.

Årets trener:


Vinner: Marit Breivik/Thorir Hergeirsson (håndball).

Nominerte: Kenneth Flesjå (terrengsykling), Mika Kojonkoski (hopp), Åsmund Martinsen (friidrett) og Breivik/Hergeirsson. (©NTB)

Mer i Neste Klikk

Kjetil André Aamodt legger opp
Ernst Falch ble årets ildsjel

Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus