
McCain er død, men Trump hogger videre

Har aldri vært, og vil aldri bli en tilhenger av John McCain.
Sju måneder etter at senator John McCain døde, fortsetter president Donald Trump sine angrep mot partifellen.
Sist denne uken under et møte med den brasilianske presidenten Jair Bolsonaro i det ovale kontoret. Trump fikk spørsmål om hans gjentatte nedsettende meldinger om McCain på Twitter.
– Jeg er veldig misfornøyd med at han ikke trakk tilbake og erstattet Obamacare, sa han til pressen og viste til at McCains stemme mot å kaste Obamacare.
– Han holdt kampanje for å erstatte den i flere år, og så da stemmen skulle gis, stemte han mot, skriver Washington Post.
Les også: Privat begravelse for senator John McCain
Trump beordrer likevel flagget på halv stang for McCain
Ifølge CNN har samtalen i forkant av avstemmingen ikke fantes. Senatorens datter, Cindy McCain, kritiserer presidenten for å være besatt av hennes far.
– Han tilbringer ikke helgen med sin familie, eller med sine venner, men i en besettelse av en stor mann han aldri vil kunne leve opp til. Det forteller alt du trenger å vite om hans patetiske liv.
Under en pressekonferanse, gjengitt av Vice News , beklaget Trump at han ikke fikk takk for å ha gitt senatoren begravelsen.
– Jeg gav ham begravelsen han ønsket. Hvilket jeg som president måtte godkjenne. Jeg bryr meg ikke om det - det var ingen som takket meg, men det er ok. Vi sendte ham på reisen, men jeg var ingen tilhenger av John McCain. Nå kan vi bli ferdig med dette, men jeg får hele tiden spørsmål fra pressen om hva jeg tenker om McCain - Han er ikke min type, noen folk liker ham, og det er ok.
Les også : McCain advarer mot hat i en siste hilsen
Trump trakk tilbake hyllest av McCain
VIDEO: Følelsesladd minneseremoni for John McCain