
Per-Willy Amundsen topper Troms Frps liste

Statssekretær Per-Willy Amundsen (45) fra Harstad er enstemmig valgt som førstekandidat på lista til Troms Frp foran neste års stortingsvalg.
Det er klart etter lørdagens nominasjonsmøte.
Amundsen er i dag statssekretær i Kommunal- og regionaldepartementet og første vara på Stortinget. Han har tidligere vært stortingsrepresentant for Frp i Troms i to perioder.
Ifølge nominasjonskomiteens leder John Karlsen ble Kristian Wilsgård nominert på andreplass, mens Hanne C-S Iversen ble valgt inn på tredjeplass på lista. Nominasjonskomiteen hadde opprinnelig nominert Iversen på andre og Wilsgård på tredje, men Iversen trakk seg fra andreplassen under møtet.
John Karlsen sier at alle valgene på lørdagens nominasjonsmøte ble gjort ved akklamasjon.
Troms Frp har i dag én representant på Stortinget, Øyvind Korsberg. Han gir seg etter 20 år på Stortinget.
Les også:
Listhaug varsler tøffere asylpolitikk og nye tiltak