En pågrepet for å ha dyttet mann i vannet i Moss
– Mannen var bevisstløs da han ble hentet opp fra vannet, sier operasjonsleder Henrik Larsen til VG.
Han opplyser at en person er pågrepet, mistenkt for å ha dyttet den andre ut i vannet.
– Pågripelsen er basert på opplysninger innhentet på stedet, sier operasjonslederen.
Jourhavende jurist Torill Johnsen opplyser til VG at den pågrepne er en mann i 40-årene. Mannen er siktet for kroppsskade. Personen som havnet i vannet var en mann i 50-årene.
Politiet varslet om hendelsen klokken 18.35 tirsdag kveld. De pårørende er ikke varslet, og politiet har ikke kommet med noen oppdatering på mannens tilstand.
Moss Avis skriver at flere var vitne til hendelsen og redningsaksjonen. Mannen ble fraktet bort av ambulanse i 19-tiden.
– Ambulanse, brannmannskap og politi kom raskt til stedet, og et redningshelikopter ble tilkalt. Helikopteret sirkulerte over Mossesundet, skriver avisen om hendelsen.