
Gunnhild Sundli sa hun var utmattet etter torsdagens kraftanstrengelse som tok Gåte til finalen i Eurovision. Foto: Terje Bendiksby / NTB Foto: NTB
– Det å synge den låten føles som å føde. Så nå er jeg for det meste trøtt, sa Sundli til pressen etter torsdagens semifinale.
Hun fikk også spørsmål om de har vurdert å oversette sangen til engelsk. Sundli ga uttrykk for at det var krevende å holde hjernen skarp etter kraftanstrengelsen.
– Etter å ha utført en fødsel, er det vanskelig å konsentrere seg. Men nei, svarte hun.
Norges bidrag var et av ti som kom videre til finalen i den andre semifinalen. Bandet fikk spørsmål fra europeiske journalister om lokkemelodien i sangen.
– Det er en tradisjonell sangteknikk som ikke er ment for estetikk. Det var for praktisk bruk, for å bære gjennom fjellet, svarte gitarist Magnus Børmark.