Kjendisøkonom Hallgeir Kvadsheim er ikke siviløkonom

Hallgeir Kvadsheim har ikke den formelle graden som siviløkonom. Foto: Heiko Junge / NTB
Hallgeir Kvadsheim har ikke den formelle graden som siviløkonom. Foto: Heiko Junge / NTB Foto: NTB

TV-profil og økonom Hallgeir Kvadsheim fikk aldri en formell godkjenning av graden sin som siviløkonom. Selv oppdaget han dette etter 30 år.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det er i et innlegg på X, tidligere Twitter, at Kvadsheim skriver at han har trodd at han har vært siviløkonom i 30 år.

Det var VG som først omtalte innlegget.

– Men det siste halvåret av utdanningen var jeg på utveksling fra NHH på Bocconi i Milano og leverte avsluttende eksamener der. Jeg innser at jeg skulle bedt om endelig godkjenning fra Econa/NHH! Flaut!, står det i innlegget.

Kvadsheim er for nordmenn flest kjent fra TV-programmet «Luksusfellen» som har gått på TV siden 2008. Programmet besøker vanlige mennesker som har havnet i økonomisk uføre fordi de er blitt overforbrukere og har lånt penger over evne.

– Det var kjipt å oppdage, selv om jeg vel først og fremst anser meg som en privatøkonom/forbrukerøkonom, sier Kvadsheim til VG.