
Et fly havnet utenfor rullebanen etter landing på Florø lufthavn mandag. To personer var om bord i flyet, men ingen ble skadd. Foto: Politiet / NTB
– Klokken 11.48 ble det meldt om et fly som har havnet utenfor rullebanen etter landing. Ingen skader verken på fly eller personell. To personer var om bord. Politiet er på stedet og gjør undersøkelser, skriver Vest politidistrikt på X/Twitter.
Flyplassen ble stengt for trafikk fram til flyet er tauet bort.
Det var sterk vind på stedet, men politiet vil foreløpig ikke konkludere med at vinden var årsaken til at flyet havnet utenfor rullebanen, skriver Firda.
– Vi er i dialog med pilot og Avinor for å nøste opp i hva som har skjedd. Det er ikke noen dramatikk, sier operasjonsleder Dan Erik Johannesen i Vest politidistrikt til avisen.